Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kitaláltam, hogy filmekkel/fot...

Kitaláltam, hogy filmekkel/fotózással (+írás/festés), ilynekkel akarok foglalkozni, de pontosan mit is kell ezért tennem?

Figyelt kérdés
Külföldön is szeretnék tanulni, tehát azt tudom, hogy nyelveket kell tanulnom. Tanuljak meg jobban rajzolni, profin fotózni, filmet vágni, készíteni, sztorikat írni, nézzek még több filmet és próbáljam meg elemezni őket, pontosan mit szükséges csinálnom? (van profi Nikon fotógépünk, bár eltört az egyik objektív, ezért nagyon közeli+távoli képeket tudok vele készíteni, a javítás majdnem annyiba kerül, mint egy új darab)

2015. nov. 19. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szóval kitaláltad, hogy ezzel akarsz foglalkozni, de nem tudod, hogy mivel akarsz foglalkozni...


Sokan abba a hibába esnek, hogy azt hiszik ez mind móka és kacagás, valamint egyik napról a másikra profi leszel és kőgazdag... sajnálatos módon ez nem így működik...


HA komolyan gondolod a dolgot, akkor utánanézel, tanulsz magadtól, keresel tanfolyamot, folyamatosan fejleszted a tudásod, ha ezek után még mindig ÉLVEZED akkor érdemes ezzel foglalkoznod.


Rövidebben:

'Mit kell csinálnom?'

Tanulj, tanulj, tanulj és tanulj, egyfolytában.

2015. nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a film/fotó/írás/festés legfontosabb közös tulajdonsága, hogy nem elég magát a médim használatának technikai részét megtanulni (vagyis filmezni/fotózni/írni/festeni), hanem szükség van mondanivalóra is, amit ezekkel az eszközökkel ki akarsz fejezni. ezért a szakmai tudáson kívül nagyon fontos megismerni minél többet és minél alaposabban a világból, társadalmat, történelmet, politikát, művészeteket tanulni, sokat beszélgetni emberekkel.


mindez nagyon fontos és érdekes, ha tényleg érdekel, akkor tanuld és csináld, mert jó dolog. viszont azt ne gondold, hogy ebből könnyű megélni, mert nem az. egyre kevésbé becsülik azt a sokrétű tudást, ami ezeken a területeken szükséges és egyre kevésbé is akarják megfizetni a színvonalas szakértelmet.

2015. nov. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem várom, hogy könnyű dolgom lesz, de tudok küzdeni és nagyjából már tudom, hogy mit kell tennem, de érdekelt tapasztalt emberek véleménye is.
2015. nov. 20. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!