Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek hülyeség gyűjteni...

Szerintetek hülyeség gyűjteni DVD-t manapság?

Figyelt kérdés

Az egyik Filmbarátok Podcast meghallgatása után gondolkoztam el hogy FreedyD-hez hasonlóan én is belefogok a gyűjtésbe. Nem Blu-ray-re gondoltam hanem először DVD-re, aztán majd kialakul. Egyébként leszoktam tölteni a filmeket, és emellet a családom előfizet a Netflixre és HBO Maxra.

Csak gondoltam hogy a letöltés helyett megvehetném DVD formában ha van, és akkor már gyűjthetném is.

Szóval szerintetek mennyire sztenderd gyűjteni DVD-t?



2023. jún. 20. 15:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én DVD és Blu-ray gyűjtő vagyok. Nem olyan régóta kb 2-3 éve. Mostanság azt hiszik az emberek, hogy a DVD már elavult régi dolog. Igaz hogy már nincs akkora piaca mint a 2000-es években, de az emberek többsége nem is tudja, hogy még mostanában is mennyien gyűjtenek DVD-t , Blu-ray-t.


A fizikai adathordozóknak is megvan a saját "varázsuk". Ha megveszed a lemezeket olyan mintha a tiéd lenne a film. Megnézed, forgatod a kezedben majd berakod a többi közé. Vannak olyan emberek is akik egyszer megveszik, aztán felrakják a polcra porosodni. Ez csak az emberek egy része. Sokan a megvétel után is számtalanszor megnézik a csodás alkotásokat.

Sokan a DVD vagy a Blu-ray árán csodálkoznak el. És ezért inkább a sokkal olcsóbb streaming szolgáltatást választják. Így viszont nincsen meg az a bizonyos "varázs". De mindenki eldöntheti, hogy melyik módot választja film vagy sorozat nézésére.


Az is igaz, hogy kényelmesebb letölteni vagy streaming szolgáltatáson megnézni a filmeket. + Streaming-en kb az összes film jó minőségű.


Viszont csak kevés DVD hordozza magában a rossz minőséget. Tudom, hogy számos régi kiadású DVD felbontása nem a legjobb. Ellentétben az újabb kiadásokkal. Amik viszont nagyon korrektek.


Most hogy megvolt ez is, jöhet a technikai része:


DVD:


-DVD felbontása: 720x576

-Extrák pl.: előzetes ( ezt sokan nem tekintik valódi extrának) , audiókommentár (producer, rendező stb. közreműködésével), kimaradt jelenetek és még sok más.

-Feliratok: általában 8-10 nyelven

-Hangok: általában 3-4 nyelven

-Tok: fekete,átlátszó +film plakát borítás


Blu-ray:


Rövid története:

Blu-ray a DVD-k népszerűségének és gyártásának csökkenésével került piacra 2007 környékén. A nagyobb felbontású filmekhez már nem volt elég a DVD lemez, ezért kezdték forgalmazni a Blu-ray-t. Erre ugyan olyan hosszúságban csak nagyobb felbontásban kerültek filmek.

-Blu ray felbontása:4K (3840*2160), 1080P (1920*1080) és 720P (1280*720).

-több extra: audiókommentár, kimaradt jelenetek, interjúk a rendezővel, vágóval, producerrel stb., "Hogyan készűlt" dokumentumfilmek és hasonló "finomságok".

-Feliratok: általában 6-10 nyelven

-Hangok: általában 3-5 nyelven

-Tok: kék + film plakát borítás

-4K-s lemezeknél: szürke,fekete, kék + film plakát borítás


Lemez árak (általában)

- DVD : 1490 Ft-tól 4000 Ft-ig

- Blu-ray: 1990 Ft-tól 13000 Ft-ig (az ár a 4K-s Blu-ray-eket is tartalmazza.)


Hol szerezd be a DVD-t, Blu-ray-t.


A Media Markt- pár boltjában még kapható DVD (ritkábban Blu-ray) ezen kívül viszont csak nagyon kevés boltban árulnak még. Online webshop-okban érdemes vásárolni, mivel aránylag nagy a választék (2000-3000 db).


Megjegyzés: Azt ajánlom, hogy ne vegyél piacon vagy hasonló helyeken DVD-t (vagy akár Blu-rayt) mert azok nem biztos, hogy jó állapotban vannak. Karcosak lehetnek és a lejátszás akadozhat. A borítójuk pedig koszos is lehet (a gyűjtőknek fontos a tok tisztasága).

Inkább szánj rá pénzt az új lemezekre. (hidd el megéri).



Amire érdemes odafigyelni:


- minőségi DVD lejátszó Ára (általában): 10000 Ft-tól 80000 Ft-ig


- külön Blu-ray lejátszó (nem közelező, a Blu-ray sok DVD lejátszóval is lejátszható) Ára (általában): 30000 Ft-tól 150000 Ft-ig


- a 4K-s lemezekhez 4K UHD lejátszó (csak 4K felbontású TV-n játszható le) Ára (általában): 50000 Ft-tól 200000 Ft-ig


- a lemezek ne karcolódjanak (a közepén kell megfogni)


- a lemez még véletlenül se legyen poros


- a lejátszók karbantartása:(a lemez helyének leportalanítása)


- a DVD, Blu-ray tokját ne érje nagyon sok nap (hosszútávon kiszívja a borítókép színét)


Szerintem mindent leírtam amit egy kezdő gyűjtőnek tudni érdemes. Remélem hasznosak lesznek az információk.


A DVD-k és Blu-ray-ek mostmár csak rád várnak.

2023. jún. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azt ajánlom, hogy ne vegyél piacon vagy hasonló helyeken DVD-t (vagy akár Blu-rayt) mert azok nem biztos, hogy jó állapotban vannak. Karcosak lehetnek és a lejátszás akadozhat. "

Ez tényleg nagy lutri, de van erre egy tuti módszerem: megnézem a lemezt.

2023. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!