Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek hülyeség gyűjteni...

Szerintetek hülyeség gyűjteni DVD-t manapság?

Figyelt kérdés

Az egyik Filmbarátok Podcast meghallgatása után gondolkoztam el hogy FreedyD-hez hasonlóan én is belefogok a gyűjtésbe. Nem Blu-ray-re gondoltam hanem először DVD-re, aztán majd kialakul. Egyébként leszoktam tölteni a filmeket, és emellet a családom előfizet a Netflixre és HBO Maxra.

Csak gondoltam hogy a letöltés helyett megvehetném DVD formában ha van, és akkor már gyűjthetném is.

Szóval szerintetek mennyire sztenderd gyűjteni DVD-t?



2023. jún. 20. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem menő.en könyveket gyűjtök,arra is neznek az emberek furan amikor megtudják...
2023. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez az egyetlen módja ha valamit tartósan es legálisan meg akarsz magadnak őrizni. Már ha jó minőségű a lemez.
2023. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

A DVD egy kihalófélben lévő formátum, és nem lesz olyan reneszánsza mint a bakelitlemeznek volt, mivel a formátuma kötött. Azt a szabvány 720x576 felbontású formátumot már ma sem nézi meg jóérzésű ember egy 4k tévén, annyira meghaladta a technológia. Gondolom te sem az SD formátumú anyagot töltöd le vagy indítod el, ha filmezni akarsz.


A Blu-ray hordozná magában a magasabb felbontású, jobb technikai adatokkal, extrákkal rendelkező lemezes formátumot, az viszont nem terjedt el eléggé, és drága is.

2023. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
A bolhapiac teli van olcsó cd/dvd lemezekkel, szóval lehetőség van.
2023. jún. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek #3-as válaszolóval. A tévék egyre jobb minőségűek és egy rosszabb felbontású DVD-t már nem nagy élmény nézni rajtuk.

Persze a gyűjtőszenvedély nem mindig a racionalitásról szól.

2023. jún. 21. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Azt is bele kell számolni, hogy ajogy a technológia fejlődik, a felskálázás is egyre jobb minőségű lesz.


Emellett egyre több filmbe kontárkodnak bele utólag. Ilyen szempontból gyakorlati oldalról is van létjogosultsága.


Dekorációs oldalról is meg lehet fogni a dolgat. Ha konkrétan a DVD-t nem nézed, de a nappaliban van egy polc/állvány néhány klasszikussal, az ad egy személyiséget a szobának.

2023. jún. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#3

Lehet rossz minőségű, de én általába ha csak a SD vagy 720p-s minőségű filmet is szoktam letölteni, nézni. Nekem amúgy is TV-m már egy lassan 10 éves LED TV-m van, ami nagyon max 1080-at tud.


Valószínű belekezdek egyébként, de nem tudom pontosan még.

2023. jún. 21. 13:35
 8/12 A kérdező kommentje:
*ha csak SD vagy 720-as film van azt is leszoktam tölteni, nézni.
2023. jún. 21. 13:38
 9/12 anonim válasza:
28%
Én konkrétan a megmaradt CD - DVD lemezeket a falra szerkesztettem fel. Mikor be süt a nap, feldobja a szobát a csillogásuk.
2023. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak a legnagyobb kedvenc filmeket veszem meg DVD-n. Amelyiknél különösen fontos a látvány, azt blurayen. Gyűjteni nem annyira érdemes, mert sok helyet foglal, porfogó. Egyszernézős filmet felesleges megvenni. Egyébként ami megvan lemezen, azokat is inkább digitális formátumban nézem. Kényelmesebb. A lemezzel bármi történhet. Kicsi az esélye, de leejtheted, eltörhet, vigyázni kell, hogy zsíros kézzel ne fogd meg. Nekem száraz a bőröm, ezért minden kézmosás után bekenem kézkrémmel. Amikor lemezről akarok filmet nézni, akkor külön oda kell figyelnem, hogy előbb tegyem be a lemezt, és csak utána krémezzem a kezem.
2023. jún. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!