Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem volt a Barátok...

Miért nem volt a Barátok köztben egyetlen plus size hölgy szereplő sem?

Figyelt kérdés

A magyar társadalom jelentős része túlsúlyos vagy elhízott. Ehhez képest a 23 év alatt konkrétan 0, azaz NULLA nagyobbacska nőre emlékszem vissza a sorozatból. Vagyis a valós jelenlétükhöz képest igencsak alul voltak reprezentálva (sehogy).


Vagy én emlékszem rosszul és volt ilyen fontos szereplő?


Az ország legnézettebb sorozataként rengeteget tehettek volna az elfogadásért (elsősorban a saját testünk elfogadásáért).


Emiatt az egyéb témákba beleállás (meleg téma, idősebb nő - fiatalabb férfi stb.) is kissé képmutatónak hat nekem.


2023. jún. 28. 10:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Berenyi Zsuzsa azert nem volt tul vekony...
2023. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Zsófiék anyja is egy testesebb színésznő volt, de a fiatalabb nőket valóban vékony vagy normál testalkatú emberek játszották.
2023. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1 Nem volt vékony, de a PS kedvelők érdeklődését biztosan nem kelti fel...


#2 Erősen határeset, de ok, mondhatjuk. Viszont 40 év alatt tenyleg senki.

2023. jún. 28. 11:16
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Berenyi zsuzsanak csak a valaga volt oriasi azokban a kosztüm nadragokban.

Brutalis ruhakat aggattak ra

2023. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

A kövérséget nem elfogadni kéne, hanem tenni ellene!

(Kivétel aki betegség miatt kövér.)


A kövérek többsége azonban lusta, nem mozog, viszont annyit eszik, mintha minden nap árkot ásni menne.

Persze nem kell őket cikizni, csúfolni, de könyörgöm, nézzenek már tükörbe és vegyék már észre a valóságot!


Nekem volt már 4-5 kiló feleslegem... Amikor volt hasam, pufók lett az arcom, és a karom-vállam is husi.... Iszonyú randa lettem. Persze az átlaghoz képest még akkor is inkább átlagos voltam....

Úgy éreztem ez már nem fog visszamenni, olyan maradok, vagy rosszabb.


Ám tudtam miért történt... Passzívabb életmódot éltem, keveset mozdultam ki, kerti munkák se voltak épp. Viszont zabálni azt zabáltam!....

Azzal kezdetem, hogy nem ettem annyi kenyeret mindenhez, meg kevesebb cukrot tettem mindenbe. Ezzel elértem, hogy ne hízzak tovább, és irtó lassan fogytam is. Majd mikor kitavaszodott, és jött a sok fizikai meló a ház körül, meg elővettem a bringám... elszállt a felesleg...


Ennyi csak. Nem fogadtam el a túlsúlyt, hanem inkább gondolkodtam és tettem ellene.


Önuralom, akarat, ilyesmik...

2023. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5 Azzal, hogy oly módon tagadod a jelenség létezését, hogy az ország egyik legnépszerűbb műsorából száműzöd a túlsúlyos színészeket, nem teszel semmit a kövérség ellen, csak az érintettekben okozol esetleg további szégyenérzetet. Ami lehet, hogy egy csekély hányadukat változásra ösztökéli, de a többséget aligha.


Ezenkívül durva tényhamisításról is szó van. Olyan ez, mint ha egy Detroitban játszódó filmnek mind a 30 szereplője fehér lenne.

2023. jún. 28. 11:53
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

“de a PS kedvelők érdeklődését biztosan nem kelti fel...”


Hoppá! Ja hogy valójában nem is az általános valós normát hiányolod, hanem személyes ízlés!


Amúgy a magyar társadalomnak igaz hogy túlsúlyos a jelentős része, de az arányuk közel sem annyira kimagasló, hogy a vékony emberek ritkák lennének!

2023. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#9


Mondjuk, hogy a 18-40 év közötti nők között a túlsúlyosak aránya 55%.


Akkor igazán elvárható lett volna, hogy a BK-ban az arányuk ne 0% legyen, nem gondolod? :)

2023. jún. 28. 12:08
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
#8 kérhetném a statisztikát?
2023. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9 Nem kérheted, fikciót alkalmaztam, utánanézés nélkül. De legyen csak a 30% túlsúlyos, ennyi biztosan van. Ebben az esetben is elfogadhatatlan a hozzáállás.


Szerintem. Persze ha valaki tud valid érvet felhozni, miért nem szerepeltettek ps lányokat (pl. bár jelentkezők voltak bőven, egyikük játéka sem ütötte meg az annyira amúgy nem magas mércét), könnyen változhat az álláspontom.

2023. jún. 28. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!