Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Gyűrűk Ura eseményei után,...

A Gyűrűk Ura eseményei után, mi történik a középfölde fajaival?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a Törpök kihalnak?

#A Gyűrűk Ura #J. R. R Tolkien
2023. júl. 1. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Elvileg igen, de ha jól tudom, erre nincs magyarázat a kiegészítő kötetekben sem, de nem tudom pontosan, nagyon régen olvastam őket
2023. júl. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

A tündék szépen lassan elszivárognak nyugatra, mikor a könyv/film cselekményei után kb. 120 évvel Arwen elmegy meghalni Lothlórienbe, az már csak egy kopár síkság.

Az orkok a hegyek a mélyére szorulnak, kihalnak.

A törpök újra belakják Moriát, még sokáig vígan élnek, de lassan ők is megfogyatkoznak.

A hobbitok még szintén sokáig eléldegélnek a Megyében, de ahogy haladunk a saját korunk felé (ami kb. a 6.-7. kor, tehát 7-8000 évvel a Gyűrűk Ura után) kiszorulnak az erdőkbe. Se ők, se a törpök nem halnak ki (még lehet, hogy a tündék pár törzse, mint az avarik is megmaradnak), a Hobbit szerint még mindig élnek, csak már nagyon elidegenedtek az emberektől.

2023. júl. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor elviekben ez a mi világunkban játszódik, mert vannak akik szerint igén és vannak olyanok akik azt mondják ,hogy egy teljesen más lét sík.


Amúgy Valinor-ral mi történt? Olyat is olvastam, hogy lényegében egy másik dimenzióban van, ahova az emberek nem tudnak eljutni.

2023. júl. 1. 22:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valinor a másodkor után kikerült a Földön kívülre, és csak egy titkos átjárón lehet eljutni oda, amit csak a tündék ismernek, tehát igen, mondhatjuk, hogy egy másik dimenzió.

Tolkien úgy írta meg a mitológiát, mintha az valódi lenne és a mi világunkban játszódna, például a könyvekben sokszor említett Piros Könyv a Hobbit és a Gyűrűk Ura, ami a mai napig fennmaradt, és Tolkien csak lefordította nyugoriról angolra.

Tolkien legkorábbi írásaiban szerepel egy Ælfwine nevű angolszász tengerész, aki valamikor 500 és 1000 között rátalál a valinori útra, és Valinorban rengeteg történetet szed össze, ő “írta” többek között a Szilmarilokat és a Befejezetlen Regéket.

2023. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. júl. 2. 10:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor a tündék nem haltak ki a történet szerint, azért a Törpöket sajnálom.
2023. júl. 2. 10:44
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyetlen kérdésem lenne még.


Tolkien ősze hozza valahogy a mi idővonalunkkal?

2023. júl. 3. 20:51
 8/8 A kérdező kommentje:

Nos utána olvasgattam külföldi fórumokon is, és sokan azt írják, hogy nem a mi világunk része, csak halvány utalás van rá, mivel a ősi mitológiákból merített ihletet, de nem tisztázatot a dolog, mivel Tolkien sose erősítette meg hivatalosan.


A vannak akik ügy vélik, hogy egy teljesen külön álló Fantázia világ, erről már jó ideje megy a vita, ahogy észre vettem.


Egy biztos, hogy ez sosem lesz tisztázva, szerintem.

2023. júl. 3. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!