Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A kereskedelmi televíziók...

A kereskedelmi televíziók miért csak az USA (Amerikai), és dél Amerikai filmeket, és film sorozattokat vetítik? Miért nincs Europai filmek és Europai filmsorozatok?

Figyelt kérdés
Magyarországon a legtöbb kereskedelmi televízió csatornákon elsődlegesen az USA (Amerikai) filmek és film sorozatok mennek, utána másodlagosan a dél Amerikai, amit sokan Latin Amerikával azonosítanak. Európai filmek, és Európai sorozatok szinte nincsennek, ha mégis azok mennyisége maximum 1 %-a körül, vagy 1%- alatti mennyiségben. Kérdésem miért? Europában talán nincs filmgyártás? Vagy az senkit nem érdekel? És miért nem érdeklődnek a magyarországi kereskedelmi televíziók az Európai filmgyártás iránt?

2023. júl. 4. 12:31
A kérdező szavazást indított:
USA amerikai filmeket, és USA amerikai sorozat rajongó vagy?
Dél amerikai filmeket, és dél amerikai sorozat rajongó vagy?
Te az Európai filmeket, és Europai sorozattokat kedveled jobban? És több Europai Filmet / sorozatot szeretnél?
3 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

A kereskedelmi televíziózást

a primitív tömegízlés határozza meg, jelenleg a prolik fenekét kell nyalni, ha valaki komoly nézettségét akar elérni.

Az európai kínálatból meg marad Luis de Funes és Bud Spencer.

2023. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
A török sorozatokat felkapták az utóbbi 10 évben. A kínálat szempontjából a beszerzési ár is tényező, amiből túlkínálat van az valószínűleg olcsóbb is.
2023. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2-es! Mondjuk a Cobra 11-es TV sorozat is német volt. És mint Németország az is Europa. Azért is írtam 1% környékét. A Török is bele fér még az 1%-ba! De se Ausztria, se szlovák, se norvég, vagy dán filmek vagy film sorozatok nincsennek. De ugyan igy nincsennek, lengyel, vagy Holland filmek sem. És igy ezen alapokon az egész Európai országokat fel sorolhatnám, amik jócskán ki maradtak / maradnak. És miért csak a török vagy a német, vagy néha olasz? És ezzel kész ki fújt? Nem hiszem hogy Erorópai filmgyártás csak német, török és olasz - országokban van?
2023. júl. 4. 12:44
 4/17 A kérdező kommentje:
1-es! Maguk a kereskedelmi tévék, amik primitívek. Luis de Funes Francia volt és már elhunyt 1982-ben. Bud Spencer meg olasz volt és 2016-ban hunyt el. Már egyik sem él. Pedig mind két színész nagy hírnévre tett szert, és mind ketten sikeres színészek voltak.
2023. júl. 4. 13:31
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

Jelenleg lehet, hogy új sorozatok nincsenek, de európaiak voltak:

Derrick; Az öreg; Tetthely; Két férfi, egy eset; Cobra 11; Medicpoter 117; Klinika, Kórház a város szélén; Forró szél; A négy páncélos és a kutya; Polip; Dunai zsaruk; Alpesi őrjárat; Don Matteo…

2023. júl. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5-ös! Többségük német vagy osztrák, olasz, és jugoszláv. És a többségük már a múlté. A Forró szél azt 1979-ben forgatták, és 1980-ban mutatták be. De a Cobra 11 német sorozatnak is már vége. Ugyanis a Covid járvány elvitte a Cobrát, értsd szó szerint. Polip is az 1980-as évekbeli. Alpasi őrjárat és Don Matteo Terence Hill főszereplősével olasz. Szóval felsoroltál német, osztrák, Jugoszláv, és olasz sorozattokat. Na de Europa nem csak 4 országból ál. Hol vannak, a skandináv országok (Dánia, Norvégia, Svédország, Finnország), vagy Svájci filmek sorozatok?
2023. júl. 4. 17:09
 7/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a skandináv országok nem annyira remekelnek filmekben és sorozatokban, hogy azokat nézettség szempontjából megérné leadni! Na de hogy 4 európai országból kimerülne a dolog, az közel sincs így!


Volt pár angol sorozat is:


Csengetett, Mylord?

Az Onedin család

Folytassa...

Mr. Bean

Dilizsaruk

Fekete Vipera


És francia:


Első csók

Második csók

Szerelmek Saint Tropez-ban

Párizsi helyszínelők

Jo, a profi


Na meg mi, magyarok nem Európában vagyunk?


Szomszédok

Barátok közt

Jóban Rosszban

Szeress most!

Kisváros

Tűzvonalban

A mi kis falunk

Drága örökösök

Doktor Balaton

Munkaügyek

Űrgammák


McLeod lányai - bár ez ausztrál sorozat volt, nem európai, de a fő kérdésed amúgyis arról szólt, hogy miért csak USA és dél-amerikai sorozatok mennek/mentek a magyar kereskedelmi csatornákon!

2023. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7-es válasz író! Az énáltalam le írt 4 országon kívül te még 4-et hozzá írtál. Az is még csak 7. Az EU országai is 27 ország. Tehát 27-ből 7? És hol van Svájc vagy Norvégia? Én utoljára 2019 májusában láttam a Filmboxon Norvég film sorozatot. És nekem nagyon tetszett. De 2019 májusa óta sehol nem láttam norvég sorozatot vagy norvég filmet. De nem csak Norvégot Svájcit sem látni. Vagy hollandot. Szóval ez még mindig kevés Europai ország és kevés Európai film. És épp most hangoltam újra a tévémet mert csatorna kiosztás változás volt. És a csatorna változás után 139 TV csatornát talál amiből mindössze 13 külföldi, és 4 vallási tévé lett. Tehát van 120 kereskedelmi TV. Szinte majdnem az összesbe bele néztem és mind USA Film vagy USA sorozat ment. Ráadásul mind olyanok amiket már láttam vagy 1000 X-szer. Úgy hogy ismét ki kapcsoltam a Televíziót.
2023. júl. 6. 11:51
 9/17 anonim ***** válasza:

A lineáris tévézés már a végét járja, egyre kevesebben fizetnek rá elő. A 120 csatornát - amit szintén alig néznek - valamiből ki kell tölteni, így a lehető legolcsóbb tartalmat veszik meg és játsszák le végtelenszer.


A 'Allo 'allo-t a Duna még a 80-as években megvette, és akkor elkezdték játszani amikor kint még futott a sorozat és új évadokat is kapott. Most ránéztem, és a mai napig adásban van, 35+ év után is. Már a főszereplők sem élnek.

2023. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9-es! Igen az 'Allo 'allo-t a kedvencem volt. 7-es válsz írónak. A szomszédok idején még nem volt 120 kereskedelmi TV. Úgy szintén az Űrgammák idején sem volt 120 kereskedelmi TV. Bár én nekem kedvencem volt az Űrgammák, de sokan gagyinak tartják a mai napig. És ami lényeg mai napig sincs az Űrgammák óta magyar Sci-fi. Űrgammák volt az utolsó SCI-FI. Ez is milyen érdekes? A Barátok közt és társa úgy mint a Jóbban rosszban mai napig szánalmasok és unalmasok voltak. De akkor is több az USA-beli filmek és sorozatok mint a magyar vagy más egyéb europaiak.
2023. júl. 6. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!