Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Más is úgy látja, hogy a...

Más is úgy látja, hogy a Vaják sorozatnak lassan befellegzett?

Figyelt kérdés

A sorozat indulásakor nagy lelkesedéssel ültem le a TV elé, és tényleg magával ragadott az egész hangulata. Az első éved szerintem fantasztikus volt, imádtam minden percét.


A másodikkal már voltak problémáim, de mindent összevetve azért tetszett.


A harmadik évad eddigi részeit látva, komolyan csalódott vagyok. Adva van egy igazán jó potenciállal rendelkező alapanyag, és ez lett belőle... Most nem tudom, hogy velem van a probléma, vagy tényleg ennyire rossz lett? Ti mit gondoltok?



2023. júl. 11. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A Blood origin és Henry Cavill kiszállása kinyírta az egészet.

A netflix megvette a jogokat, mert népszerű volt a játék, de elfelejtett fantasyt szerető embereket állítani a projekt élére.

Amúgy a legtöbb ott bukik meg, hogy fantasyt nem szerető készítők próbálják tálalhatóvá tenni a sorozatot fantasyt nem szerető nézőknek, ahelyett, hogy a fantasy rajongó, de stabil közönségnek készítenének valami élvezhetőt és eszképistát.

Ezt pedig így már a kutya sem nézi, mert senkinek sem szól.

2023. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ennyire rossz lett. Nem véletlen szált ki Cavill is, aki köztudottan nagy rajongója a Witcher szériának. Az a megcsúfolás neki is sok volt, amit a Netflix művel.
2023. júl. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Kollégám, aki olvasta a könyvet, meg ismerte is a játékot, ő azt mondta, hogy azért hagyta abba az első évad után, mert teljesen eltértek az eredeti szálaktól.


Én nem olvastam a könyvet, a játékot se ismertem, így nekem tetszik.

2023. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 A Blood Origin sorozat szerintem is teljesen felesleges volt, a történethez nagyon erőltetetten kapcsolódott, és a karakterek is gyengék voltak. Talán ha több időt hagytak volna arra, hogy bemutassák őket, vagy valamelyik szereplő már korábban is feltűnt volna az eredeti sorozatban, még jó is lehetett volna... De ki tudja, ezt már nem fogjuk sajnos megtudni.


Cavill távozása a másik dolog... Ő annyira tökéletes volt a szerepre, hogyha másért nem is, de miatta csak végigszenvedtem ezt az öt epizódot a harmadik évadból.


Talán ez lehet a gond, igen. De annyira érthetetlen számomra, hogy miért csinálják ezt, de komolyan? Ha maradtak volna az első évad stílusánál, nem lett volna gond.



#2 Jó olvasni, hogy azért nem vagyok egyedül a véleményemmel. Alapjában véve én imádom az ilyen jellegű sorozatokat, de bármennyire is próbálom magamra erőszakolni az új évadot, hogy ez bizony nagyon jó, egyszerűen nem megy... Kezd olyan érzésem lenni, hogy egy szappanoperát nézek már, nem egy fantasyt.



#3 A játékot nem ismerem, de a könyveket olvastam, lehet ez is a gond nálam is. Például semmi bajom Anya Chalotra-val, de én Yennefert a könyvek alapján nagyon nem így képzeltem el. Nekem ő túl fiatal. (Fiatalító varázslat ide vagy oda) Ez már az első évadban is zavart, de ott még elsiklottam efelett, mert a sztori jó volt.


De amikor már a sokadik olyan dolog van a listán, ami azt mutatja, hogy a készítők teljesen figyelmen kívül hagyták a forrásanyagot, azért az bosszantó. Tényleg egy szappanopera lett belőle. Azért a Vaják szerintem ennél többet érdemelne.

2023. júl. 11. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mostani évadban voltak részek amiket elég jól adaptáltak a könyvből.
2023. júl. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
hát én a játékot és a könyvet sem ismerem de nekem tetszik. A blood originsel sem volt semmi bajom
2023. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4

Pontosan: a Vaják többet érdemelne.

A könyv és a játék rajongójaként engem is rettentően dühít amit művelnek vele, mivel pontosan tudom milyen jó is lehetne, ha a megfelelő kezekbe került volna. Abszolút megértem Henry döntését, ugyanakkor nagyon sajnálom is, mert nagyon hiteles volt Geralt szerepében és nagyon jól is állt neki - és emiatt is rengeteg nézőt fog veszíteni a negyedik évadtól.

2023. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!