Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik Holtak hajnala (Dawn...

Melyik Holtak hajnala (Dawn of the Dead) filmet tartjátok jobbnak?

Figyelt kérdés

A szavazás mellett szívesen olvasnék néhány bővebben kifejtett véleményt is.


Személy szerint sokkal jobban szeretem a George A. Romero által rendezett eredetit, mint James Gunn és Zack Snyder feldolgozását.


Mint köztudott, a 78-as film erőteljes kritikát fogalmazott meg a fogyasztói társadalommal szemben, egyrészt azzal, hogy párhuzamot vont az élőholtak és a fogyasztók között, másrészt pedig azzal, ahogyan a főszereplők ragaszkodását ábrázolta a materiális javakhoz (ami végül a vesztükhöz vezet).


A karakterek is sokkal valósabbnak hatottak, míg a feldolgozásban a számuk fojtán sem jutott idő arra, hogy jobban árnyalják őket. Az eredetiben megtapasztalhattuk az erősségeiket, és hiányosságaikat (akár finom gesztusokon keresztül), és tanui lehettünk annak, hogy miként kovácsolódnak össze.


A helyszínt is jobban kihasználták az eredetiben, míg az új film kvázi bárhol (akár egy iskolában vagy kórházban is játszódhatott volna).


Ráadásul a zombik is sokkal emberibbek maradtak, ami szerintem félelmetesebbé tett őket. Személy szerint a gyors zombikat sem kedvelem. Az eredetiben viszonylag kis fenyegetést jelentenek a zombik, de amennyiben egy túlélő figyelme csökken, könnyelműen viselkedik, esetleg elbízza magát komoly bajba kerülhet.


Persze az új filmnek is megvoltak a maga pillanatai pl. a nyitán vagy az átalakított buszok való menekülés. A smink is részletesebb, mondjuk ebben nem nehéz felülmúlni az eredetit (amit a fentebb írt ok miatt én szerettem).



2023. júl. 23. 22:29
A kérdező szavazást indított:
Az 1978-as eredeti jobb.
A 2004-es remake a jobb.
Szerintem mindkét film jó a maga módján.
Egyiket sem tartom jó filmnek.
Nem láttam egyik filmet sem. (Akkor mit keresel itt?)
11 szavazat
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!