Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Starship Troopers univerzum...

A Starship Troopers univerzum története miről szól?

Figyelt kérdés
Most láttam először a 1997-es mozifilmet és szerintem nagyon jó, egy igazi mestermű. Puzsért hallottam egyszer ömlengeni a filmről és gondoltam megnézem és nem bántam meg cseppet sem. Érdekelne, hogy a későbbiekben hogyan alakul a történet, a háború pontosabban? Az emberek vagy a rovarok győznek a végén? Az első film főszereplői vissza térnek később is a történetben? Illetve mi a céljuk ezeknek a bogár szerű lényeknek? Világuralomra akarnak törni vagy csak leakarják igázni az emberiséget?

2023. aug. 16. 23:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Csillagközi Invázió a magyar címe a lemaradt.
2023. aug. 16. 23:16
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Az egész story egy görbe tükör. A rosszak itt éppenhogy az emberek, ők rohannak le és kolonizálnak más bolygókat. A film az elején igazából jól be is mutatja hogy az emberiség lényegében egy náci utópiában él. (sőt az egyenruhák is kísértetiesen hasonlítanak a hugo boss által tervezett SS egyenruhákra)
2023. aug. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
van egy elmélet arról hogy az aszteroidákat sem a bogarak küldték, az csak ürügy volt a kolonizálásra. nem tudom mennyi a valóságalapja, mivel a könyvet nem olvastam.
2023. aug. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TR75 ***** válasza:
A könyv nagyon más.
2023. aug. 17. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A rendező Paul Verhoeven inkább a propagandára és annak álságosságára hegyezte ki a filmet (akárcsak a Robotzsarut is jelentős részben).

A könyvben úgy tudom, a társadalom működése sokkal nagyobb hangsúlyt kap. Pl. az is, hogy olyan irányított demokráciájuk van, ahol csak annak van szavazati joga, aki szolgált a seregben.


Találkoztam belőle rajzfilmmel és második, talán harmadik rész is rémlik, de ezek jóval gyengébbek, nem tudtak annyira megfogni, mint az első rész.


Viszont ajánlom a rémesen hülye magyar című Űrháború 2064 (Space Above and Beyond) sorozatot. Annak nagyon jó hangulata és sztorija van. Kár érte, hogy elkaszálták egy évad után.

2023. okt. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!