Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi volt ennek a rajzfilmsoroza...

Mi volt ennek a rajzfilmsorozatnak a címe? Emlékszik valaki? Egy hercegről szólt a Római Köztársaság végének korszakából.

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban néztem egy rajzfilmsorozatot. Ha jól emlékszem, egy szőke hajú (talán gall) hercegről szólt, Julius Caesar is szerepelt benne, azt hiszem barátok voltak. Emlékszem olyan jelenetre, hogy kőomlás miatt a katonák nem mertek tovább menni, de ez a herceg mondta, hogy gyakori lehet erre, ő tovább megy. Rémlik az is, hogy Vercingetorix is szerepelt benne, amint rátámadt Caesarra, de a katonái megállították.


Valamiért nekem az Alex vagy Ajax nevek rémlenek a fiú neveként, de nem találtam a neten. Emlékszik valaki esetleg erre a mesére és a címére? Köszönöm előre is!



2023. aug. 24. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem Asterix ?

A fiaim nézték, én csak fél szemmel lestem oda, így csak annyit tudok, Asterix szőke, gall és Ceasar is szerepelt benne szerintem. De az biztos, hogy az ókori Róma idején játszódik.

2023. aug. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Jól van ez így? ***** válasza:
100%

Alix [link]

Eredetileg egy képregény sorozat.

2023. aug. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A 2. válaszoló történetére gondoltam, nagyon szépen köszönöm, végre megtaláltam! :)


Nem az Asterix, a keresésem során folyton azt dobta ki, de nem arra gondoltam, de azért köszönöm neked is, 1. válaszoló!

2023. aug. 24. 15:48
 4/4 Jól van ez így? ***** válasza:

A képregényről egy kis infó ebben a könyvben is szerepel: [link]

A képregény 2012-ben kapott egy modernebb stílusban készült folytatás sorozatot az Alix Senator-t, amely 20 évvel később játszódik.

2023. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!