Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyi ideig tarthatott, amíg...

Balasa Bence kérdése:

Mennyi ideig tarthatott, amíg Szeagol Gollammá alakult?

Figyelt kérdés

Egyenlőre még nem olvastam a könyveket, de szeretném.


A harmadik film rövid jelenetén kívül a könyvekben esetleg valami, hogy meddig tartott, amíg "teste, lelke eltorzult, Gollammá alakult."



2023. szept. 24. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
kb 500 évbe telt
2023. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A legelső film harmadik percében mond konkrét évszámot Galadriel. Nekem is 500 rémlik.

De ha kikeresed a "Más lett a világ" kezdetű monológot ott mondja.

2023. szept. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit mond hogy 500 éven át mérgezte az elméjét a gyűrű. De hogy időben hol lehetett az a pont, amikor már egyértelműen Gollamként utalt saját magára, az nincs külön kifejtve.
2023. szept. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"Szméagolt annyira megigézte a Gyűrű, hogy mindenáron el akarta venni Déagoltól. Születésnapjára hivatkozva követelte Déagoltól, aki nem akarta odaadni. Szméagol nem bírt ellenállni a Gyűrű csábításának és megfojtotta Déagolt. A Gyűrű olyan erőt adott neki, amilyen illett a jelleméhez: Szméagolból bűnöző vált, a családja kiátkozta őt. Ezentúl Szméagol magányosan járt és magában dünnyögött: így ragadt rá a Gollam név. Végül miután családja végleg elüldözte, Gollam elbújt, és magával vitte a Gyűrűt a keletre, a Köd-hegység barlangjaiba. "


A Gollam nevet már előbb " megkapta ", az átalakulás meg valószínű fokozatos volt az 500 év alatt.

2023. szept. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, nem voltam ott.
2023. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!