Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Doctor Who Wild Blue Yonder...

A Doctor Who Wild Blue Yonder című részében miért mavitáció és nem gravitáció szavak szerepelnek?

Figyelt kérdés
Lehet csak én maradtam le valamiről, válaszotokat előre is köszönöm.

dec. 13. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A doktor és Donna Noble említik Isaac Newtonnak a gravitációt - amiről ő még sosem hallott - majd miután azok elmentek, Newton tévesen mavity-ként emlékszik vissza a kifejezésre és ez retroaktívan megváltoztatja a szó alakját történelemben.


[link]

dec. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor találkoznak isaac newtonnal ő félre hallja a gravitáció szót mavitációnak és annak nevezi el. Így mivel ők visszamentek az időben ők is úgy ismerik
dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor most már végig így fogják nevezni? Egyébként a Doki egyszer gravitációnak nevezi és Donna nem érti (valahol a 41. perc körül) e szerint a Doki emlékszik a gravitáció és a mavitáció kifejezésre is, de Donna már csak az utóbbira? Egyébként ha jól tudom a ma hivatalosan elfogadott elmélet szerint ha a múltat változtatnánk ez az idővonal nem változna meg, hanem létrejönne egy leágazás, és az időutazók már ebbe a leágazásba érkeznének, ha visszamennének a jövőbe, de ők nem változnának.
dec. 13. 17:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igazán elfogadott, mivel nem bizonyított.


A Doctor who-ban az idő "wibbly wobbly, timey wimey".

dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egyébként HA JÓL TUDOM a ma hivatalosan elfogadott ELMÉLET szerint..."


Ugye érted? Nem biztos, hogy jól tudod és csak elméletek vannak az időutazás FELTÉTELEZETT működésére, mivel eddig még senkinek nem sikerült, így bizonyítani sem lehet, hogy melyik elmélet hogyan érvényesül.


Minden sci-fi kitalált, úgy alakul a történet és annak szabályosságai is, ahogyan a szerzők szeretnék.

febr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!