Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Filmgyűjtőként szerintetek mi...

Filmgyűjtőként szerintetek mi a helyes hozzáállás a hazai kiadásokhoz?

Figyelt kérdés

Filmeket gyűjtök, de elsődlegesen régebbi alkotások érdekelnek, azok közül is a művész- és kultfilmek, amelyeket jellemzően nem adnak ki Magyarországon Blu-ray vagy 4K lemezeken, legfeljebb másodkézből tudnám őket beszerezni DVD-n. Amennyiben mégis kap hazai kiadást egy film, ami érdekel, annak valószínűleg van egy igényesebb amerikai, brit vagy ausztrál kiadása, több extrával, jobb minőségű csomagolással, gyakran pedig booklet vagy komplett könyv is jár hozzá. Ha véletlenül itthon jelenik meg egy igényesebb limitált kiadás, az jellemzően olyan drága szokott lenni, hogy olcsóbb beszerezni a külföldi verziót.


Ráadásul sok klasszikus magyar film sem jelenik meg itthon, tavaly pl. Szürkület és a Macskafogó is megjelent külföldön Blu-ray lemezen, előbbi Amerikában és az Egyesült Királyságban is.


Viszont, ha szóba kerül a gyűjtés, néha szoktam panaszkodni, hogy itthon szinte semmit érdekeset nem adnak ki. Csak én magam is része vagyok a problémának, lévén én sem támogatom a hazai kiadókat.


Arra viszont helyem és pénzem sincs, hogy hazai és külföldi kiadványt is beszerezzek, annak pedig még kevesebbet, hogy olyan filmeket vegyek, amelyek egyáltalán nem érdekelnek.



#film #blu-ray #kiadó #lemez #filmgyűjtés
jan. 5. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi ország, kicsi az igényes potenciális vevők száma, a kiadónak nem éri meg kiadni. Ennyi... Ma pedig alig használ valaki fizikai formátumot, ez sem tett jót a kiadóknak...
jan. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!