Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik ősrégi magyar film ez?

Melyik ősrégi magyar film ez?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban volt a TV-ben, nem tudom a címét. Valami hapsik várakoztak kinn egy városon túl, és arra vártak, megkondulnak-e a harangok, mert ha igen, egyiknek a szerelme megházasodott valaki mással. Megkondultak a harangok, se nem azért, mert máshoz ment a nője, hanem azért, mert eltűnt (elszökött) és jelzést adtak le, hogy keresni kell.


De amúgy B kérdés, rémlik egy olyan film is, amiben mindig meghal a pap vagy bíró, egyik úgy hogy a sírkő rádől a székéren.



febr. 10. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

B kerdes: a fekete varos


Az a t nem tudom

febr. 10. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első az Egri csillagok.
febr. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg
febr. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fú, ha ezek a jó válaszok, és megvan mind a kettő, köszi! Csekkolom a filmleírásukat Google-ön.
febr. 10. 10:25
 5/7 A kérdező kommentje:

"Gergely is követi Évát Gyalu várába, ahol megérkezésekor tudja meg, hogy szerelme éppen házasodni készül a királyné akaratából. Vicuska – a Fürjes Ádámmal való tánca után –, megszökik az esküvőről, és csatlakozik a Bálint úr kiszabadítására induló csapathoz." - Tuti ez az! :D


A B leírása nem ilyen részletes Wikipédián, így nem tudom ellenőrizni. Na majd megnézem ezeket, én tudok régiségeket nézni, múltkor vetítettem le a Tenkes kapitányát férjemnek, nem ismerte.

febr. 10. 10:29
 6/7 anonim ***** válasza:
A fekete varos nem annyira ismeretlen valami hogy a google n kelljen keresni.
febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én 1995 legvégén születtem, számomra éppenhogy a címe ismert. Könyvben se volt kötelező olvasmány suliban.
febr. 11. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!