Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van Magyarországon IMAX mozi...

Van Magyarországon IMAX mozi ahol van eredeti szinkronos vetítés is?

Figyelt kérdés
Létezik itthon ilyen? Pesti mozikat megnéztem és az összes IMAX előadás csak magyar szinkronnal megy, se eredeti szinkron, se feliratos.

febr. 26. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ami eredeti hangsávos az nem szinkronos. De amúgy ja, én se mennék el moziba olyan filmre ami szinkronizált, de ma már a tévében se nézem meg az ilyet, kivéve az ősszinkronos cuccokat, pld Bud Spencert (Bujtor).

Sajnos a mozikat nem érdekli az egész dilemma, úgy vannak vele hogy nem vesződnek a feliratos változat disztribúciójával, ha a többségnek jó a magyar szinkron.

febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elnézést az elírásért, úgy gondoltam.


Én is úgy vagyok vele, hogy a mai szinkron egyszerűen lelketlen, csak tömegtermelt szemét (tisztelet a kivételnek).


Az Oppenheimer adataiból pedig igenis látszott, hogy nagyon sok ember már inkább választja a feliratos, eredeti hangsávos vetítéseket, mint a szinkronosat, ha van rá lehetőség. Ez azért elég nagy visszajelzésnek kellene lennie a moziknak.

Az én városomban régebben mindig volt legalább 1 eredeti hangsávos adás az összes filmből, ma már (annak ellenére, hogy több vetítőterem van) az sincs, csak szinkronos, így kénytelen vagyok felutazni Budapestre, hogy eredetiben nézzem meg a Dűnét, aminek szerintem borzasztó lett a szinkronja (nem a szöveg, az a legtöbb a könyvből van, hanem a hangok, egyszerűen senkihez sem illik a szinkronszínésze). IMAX-ben terveztem, mert még sosem voltam olyan moziban, de így, hogy ott csak az immerziót rontó szinkronnal adják, kénytelen vagyok csak a sima 2D-re menni.

febr. 26. 12:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy máshol hogyan vetítették, de én Liverpoolban lakom és az itteni IMAX mozit használom, ha olyan film megy, amire tényleg szeretnék beülni. Nem sok ilyen van, nagyjából évente 1db. A Dune filmet itt néztem meg és legnagyobb meglepetésemre nem volt 3D-s! Az rendben volt, hogy a kép teljesen IMAX kompatibilis, de pont a 3D miatt érdekelt volna. A hang viszont brutálisan jó volt, azt el kell ismernem!


Így, ha csak arra vágysz, hogy moziban lásd a Dune Part II-t, akkor szerintem most se lepődj meg, ha 2D-s lesz. Nem is néztem utána, hogy most milyen verziót adnak majd, de gondolom, hogy ugyanolyat. Hiába most fog kijönni, nem terveztem, hogy beülök oda, inkább nézem valami félreeső moziban, ahol van ingyenes parkolási lehetőség és naponta járok arra, mellesleg olcsóbb is.


Amúgy ha van olyan film, ami látványos, akkor arra ajánlom az IMAX mozit. Pl egy AVATAR 3 megtekintése biztosan hozni fogja az elvárásokat. Sajnos a szinkronokhoz nem tudok hozzászólni. Én is eredeti nyelven szeretem nézni a filmeket. Néha belehallgatok egy szinkronba, de nemcsak a hang fura, hanem a hangulat is. Egy szinkron nem úgy szól, mint az eredeti környezetben felvett hang. Néha el tudják kapni, de jobb az eredeti.

febr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
IMAX-ben nagyon ritkán vetítenek le, legfeljebb csak egy-egy alkalommal eredeti szinkronnal / film, és legfeljebb a nagyon nagy filmeknél. Gondolom nincs rá elég igény. Jobb híján érdemes nézegetni heti szinten, végiglapozgatni minden napot, hogy adják-e eredetiben, és ha szerencséd van, akkor el tudsz menni egyre.
febr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pozsonyi IMAX teremben eredeti nyelven vetítik a filmeket és van rá igény. Avatar 2-t is ott néztem már megjelenés után már jó pár héttel és tele volt a terem.
márc. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: Pozsonyba csak az menjen a Dűne 2-re, aki tud szlovákul.
márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!