Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ez a Birodalom rajongás a...

Drakula_VAGY_Ahmed kérdése:

Mi ez a Birodalom rajongás a Star Wars fanok közt? (Kinek inge, ne vegye magára.)

Figyelt kérdés

Egy csomó olyan fant láttam, akik konkrétan úgy gondolják hogy a lázadás nélkül, a Birodalom egy jó rendszer lett volna a galaxisra a Star Warsban.


De ez több érvből vérzik.


1. Pont. Rasszizmus.


A Birodalomban egész fajokat diszkriminálnak, csak mert nem embernek születnek. Ez amellett hogy mekkora baromság, még kártékony is. Hiszen olyan zseniket mint Thrawn, csak a fajtája miatt hátráltatott mindenki. Egy csomó tehetség pazarlodik el az olyan rendszerekben, ahol valakit a faja alapján itélnek meg.


Más nem ember fajokat konkrétan rabszolga sorba taszítottak. Mint a vukikat, akik derekasana küzdöttek a szeparatisták ellen, a köztársaság oldalán.


2. pont. Rabszolgaság.


Mig a köztársaság idején a rabszolgaság tiltott volt, is csak a törvénytelen helyeken volt elérhető, addig a birodalom idején törvényessé vált is egész bólygokra ki lett terjesztve, mint a Kashyk, vagy a Geonosis.


3. Gazdasági ki zsákmányolás.


Egy nagy hazugság a Birodalom mellett, hogy gazdaságilag fel lenditette a galaxist.


A valóság az, hogy csak pár bolygó volt ami gazdaságilag jól volt, mint az Eradu.


A többség nem. Az egyik be vett eljárás volt, hogy egy bolygótol olyan mennyiségű adót követeltek amit egyszerűen nem fizethetett meg. Ezért büntetésből elkoboztak még többet. Egy másik taktika hogy egy világ lakoit olyan helyzetbe sodorják hogy vagy dolgoznak vagy éhen halnak. De a gyakori hogy fogják magukat, is minden magyarázat nélkül "le foglalják" a dolgokat.


4. Ártatlan civilek jog tiprása.


Egy sokat ismételgetett baromság, hogy ha mindenki azt csinálja amit a Birodalomban mondanak, túl élnek és nem lesz semmi baj. Na ez már a vukik esetében sem igaz, de menjünk az emberekre.


Koncepcios perekkel csomó embert itélnek el ártatlanul hogy legyenek kényszer munkások is hogy meg félemlitsék az embereket.


De van olyan is, hogy csak simán halomra lőnek egy csomó ártatlan civilt, hogy mindenkinek meg mutassák a "Birodalom erejét és rendjét."


5. Korrupció.


Sokan mondják hogy a Birodalom előnye a köztársasággal szemben az hogy nem korrupt. De az, konkrétan a Moffok majd hogy nem mind korruptak.


6. Lényegtelen bün üldőzés.


Egy másik érv a Birodalom mellett, hogy fen tartják a rendet, vagyis vissza szorírják a bünőzést.


Először is, ez csak arra a bünözésre igaz amiből nem profitál. A hutt kartellel konkrétan üzleti szerződéseik voltak.


Másodszor is, mit számit hogy meg véd pár világot a kalozoktól is hadúraktól, ha maga a birodalom nagyobb szinten rabolja ki a galaxist?



7. A galaktikus háború.


Sokan a Lázadokat okolják miatta, hiszen ha nem ellenkeztek volna akkor nem lett volna. De könyörgőm, a fenti okok után? Ha a Birodalomnak nem az lett volna a politikája hogy "Ha az embereknek nem tetszik hogy verem őket, akkor még erősebbeket ütök hogy ne merjenek panaszkodni" akkor a lázadás nem jött volna létre.



Egyszerűen nem értem hogy miért van ennyi birodalmat kedvelő ember. Illetve azt értem hogy miért szeretik a vásznon a birodalmat. Nekem is jobban be jönnek a "Vödör fejű" roham osztagosok, mint a "Tányér fejű" lázadok. Is tényleg menőbbek. A SWOR-ban is jobban kedvelem az "Imperial" oldalú karakterekkel játszaní, mert a Dromund Kaas annyival érdekesebb mint a Coruscanti pálya.


De azt nem értem hogy miért kedvelik ideologia is politika szinten. Egy dolog hogy magyar országon vannak Kádár is Rákosi nyaloncok, de a Star Wars-nál ott vannak a tények amiket olvashatunk is láthatjuk az egészet.


Apropó, a felhasznált forrásaim.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Valamint a filmek, az Andor sorozat és a Lázadók nevű animácios sorozat. Illetve a Bad Batch.



febr. 26. 19:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%
Még soha nem hallottam olyanról aki a birodalmat ajnározta volna. Gondolom külföldi oldalakon olvashattad. A véleményem az hogy olvashatnál többet magyarul is, főleg szépirodalmat, mert a helyesírásod az borzalom.
febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

1-es.


Ja, hát nagy részt külföldi helyeken olvastam. De akkor sem értem.


Olvasni meg olvasok egy csomót magyarul, csak sietve írtam a kérdést, mert ez már a harmadik volt, is nem akartam újra írni negyedgyére. (Első kettőt véletlenül ki töröltem.)

febr. 26. 19:25
 3/23 anonim ***** válasza:
60%
Általanos hiba hogy különírod az igekötős igéket akkor is, amikor az igekötő az ige előtt áll. Tehát feleslegesen raksz szóközöket. Ebből az következik, hogy ha helyesen írnád, gyorsabban tudnád megírni, mivel kevesebbet kellene gépelned. Illetve van egy trükk, ami nálam mar bevált. Ha hosszabb szöveget írok, akkor azt piszkozatba, viber jegyzetbe és hasonlókba írom, mert én is gyakran törlöm ki véletlenül a szőveget.
febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Jó, ezt köszönöm szépen.
febr. 26. 19:32
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
mit adtak nekünk a rómaiak?
febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Mi köze van ennek a rómaiakhoz?
febr. 26. 21:15
 7/23 anonim ***** válasza:
19%
ha nem érted a Brian életéből ide citált viccet, akkor mindegy is...
febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Bocsáss meg, de az ilyen válaszokat annyira nem szeretem.


A római birodalom sokkalta többet adott a le igázott népeinek, mint amennyit elvett.


A galaktikus birodalom nem. Az többet vett el, mint amennyit adott. Is amit adott, azt is abból amit elvett.


Nem össze hasonlítható a kettő.

febr. 26. 21:43
 9/23 A kérdező kommentje:

Ó, amugy meg találtam magyar birodalom fanokat is, 1-es.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..

febr. 26. 21:59
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Úgy látom, a linkelt kérdés alatt pont találhattál pár érvet a Birodalom mellett.
febr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!