Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az 1966-os Nagyítás c. filmnek...

Az 1966-os Nagyítás c. filmnek tulajdonképpen mi a mondanivalója, miért szeretik sokan?

Figyelt kérdés

Számomra iszonyúan semmitmondó egy film volt, a főszereplő egy is nagyon unszimpatikus alak, és eléggé elvetemültnek is látszik. Ez a rejtély így el lesz vágva a fenébe, alapból a nő honnan tudta a lakását a férfinak, egyből ott termett.. Nem gondolom hogy követte volna, hisz elrohant a park egy teljesen másik irányába.

De ami a legjobban bosszant, amikor a lakását feldúlják.. kérdem én miért? Mármint persze sejtésem van, de pontosan abban a pár percben, amikor a főhős átrohan a szomszéd udvarba? Kicsit azért különös..

Hová lett a hulla, pontos személyleírás alapján azonosítható lett volna a hölgy, és a halott férfi is.. Kicsit így felbosszantott a film.. nyilván olvastam fórumokon hogy elvontabb figurák kisregényt írnak a filmről hogy így zseni úgy zseni hát nemtudom..



márc. 13. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha már sokat olvastál róla, nem pakolok még rá. A cselekményről kérdezel, de sokkal mélyebb rétegeket kell(ene) boncolgatni. Nem a történés a lényeg.
márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szívesen elolvasnám pedig :)
márc. 13. 18:57
 3/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

És ez még Antonioni emészthetőbb filmjei közé tartozik :D


Az én meglátásom szerint a művészről és a művészetről, az élettel való viszonyukról szól. A történetben a művészet a pillanatnak szól, az alkotásról, és csak az adott körülmények között hozható létre, míg a való élet kevésbé izgalmas.

márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez egy művészfilm. Földhözragadt gondolkodású egyéneknek nem javasolt... :)
márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A film elejétől együtt kellene gondolkodni a főszereplő "fotóművész" agyával, és persze nem ártana ismerni a 60-as évek Angliáját.


Tekintettel arra, hogy ez napjainkban már nem valósítható meg, így bizonyára sosem fogod megérteni.

😉

márc. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fejtsd ki akkor kérlek nekem, énis szeretnék úgy látni ahogy te, kedves nem földhözragadt gondolkodású egyén :)


Persze hogy nem, hisz nincs is nagyon mit megérteni, elvont agytröszt az egész.


Egyébként elég sok filmet láttam a 60-70es évekből, szóval nem vagyok azért teljesen tájékozatlan.


Nem lehet együtt gondolkodni a karakterrel, sajnos túl abszurd unszimpatikus pojáca. Össze vissza autózik a városban (nyilván éleveszélyesen, vásárolgat, parkokban szökkenget.. A Mélyvörösben egy szerethető figurát alakított, de itt egy igazi beképzelt tuskó.

márc. 13. 23:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest hogy ennyire ekézed a korszakot és a filmet, egész jól ismered.

Bár ha ennyire bosszant akkor miért foglalkozol vele?

márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hintalow ***** válasza:
Ahogy Cartman örökzöldje mondta: "eh, az valami művészfilm, amiben meleg cowboyok pudingot esznek" 😁
márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A korszakot nem ekéztem sehol
márc. 14. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!