Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az hogy a modern...

Miért van az hogy a modern rajzfilmek sajnos elég bénák? Most nem azért hogy rosszat mondjak de a mai rajzfilmeknek semmi értelme. Unalmasak, humortalanok, semmi értelme. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Igen vannak a mai rajzfilmek közül is vannak jók de a legtöbbnek semmi jó nincs szinte.

ápr. 17. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Mert a legtöbb jó ötletet már megfilmesítették (vagy inkább "megrajzfilmesítették"), így aztán nehéz új és érdekes dolgokat megalkotni, viszont a kapzsiság nem múlik. Ennek az az eredménye, hogy ugyanazokat a sztorikat, poénokat és karaktereket erőltetik minden évben, ami már kb. 10 éve unalomba fulladt, de lehet hogy keveset mondtam. Sajnos a legtöbb filmes cég az "Addig üsd a vasat, amíg még éppenhogy langyos."-elvet vallja. És ez ugyanúgy elmondható a szuperhősfilmekről is szerintem.
ápr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

A generációs különbségek egyre nagyobbak, és nincsenek tisztában a készítők, a gyerekeknek mi tetszik. Pl. mikor "fart joke"-val van tele a legtöbb mai animációs mozifilm, "cringe" a legtöbb ember szerint.

Aztán, van, ami felkapott, és mások azt utánozzák le, hogy könnyű pénzhez jussanak.

ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
hány éves vagy? ha felnőtt vagy akkor jó hogy nem tetszenek....
ápr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
cáfolom! Family Guy, Southpark pl mesterművek, soha nem volt még ennyire erős társadalomkritika egy rajzfilmben.
ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

#4


Nem ez volt a kérdés és az említettek nem megyerekeknek szólnak. Az más dolog, hogy fiatalok és fiatalabbak is nézik. Pl. Én anno, és most is South Park fan vagyok.


A Family Guy az utóbbi években kezdet jó lenni társadalomkritikából. Különben lamantinok készítik.


A kérdező szerintem a mostani átlag gyerekeknek szóló rajzfilmekre gondolt. Én Z vagyok, és ez nem izlés kérdése. Visszagondolva egy átlag.minimax/A+ vagy mi ég és föld a maihoz képest.


Szerintem egy tudatos lebutítés, és/vagy egyszerűsítés megy, amelrtt amit már irtak említettek mellett. Pl. a kreativitás hiánya.


Meg ne feledjük, hogy a disznófejű nagxurak ezt a generációt erőteljesen át akarják nevelni. A sablonosságra szoktatás és a direkt súlytalan karakterek kivetítése szerintem nem véletlen.

ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Kb mintha a szüleimet hallanám, pedig nem ma voltam gyerek.

Konkrétan évezredek óta minden generáció azt hiszi, hogy az ő fiatal kora volt az etalon, és a következő generációnak már nem olyan jó, mint amilyen neki volt. Ez a "bezzeg az én időmben" nyögés még az ókori római tekercseken is ott van.

A mai mesékkel nincs semmi baj, a háttérhatalom meg a gyíkemberek nem ezekkel akarják agymosni a gyerekeket, egészen egyszerűen TI nem vagytok már gyerekek. Az agyatok a gyerekmeséknék komplexebb dolgokra szomjazik, és ezért nem tudjátok élvezni őket.

Ne féljetek, majd 20 év múlva pont ezeket a mai rajzfilmeket fogják visszasírni a jövő érzelmileg megrekedt felnőttei.


De mit vár az ember olyanoktól, akiknek a family guy az intellektualizmus és társadalomkritika csúcsa...

ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"De mit vár az ember olyanoktól, akiknek a family guy az intellektualizmus és társadalomkritika csúcsa..."


sorolj fel 10 db rajzfilmet, ami erősebb társadalomkritikában, mint a SouthPark!

ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű a megoldás, nem amerikai rajzfilmet kell nézni.

Nézd meg például a Szavak kertje címűt. Ennél szebben megrajzoltat még sose láttam, ráadásul eléggé tabunak számító témát feszeget.

ápr. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!