Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen filmeket szükséges...

Milyen filmeket szükséges megnézni a Furiosa előtt?

Figyelt kérdés
Ha lehet, kérlek spoiler nélkül.

máj. 16. 03:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eddig négy Mad Max film készül, de a Fury Road egy soft reboot, nem pedig az eredeti trilógia közvetlen folytatása. A Furiosa pedig a Fury Road előzménye lesz, így akár az eddigi filmek ismerete nélkül is élvezhető és értelmezhető lehet, de én azt javaslom, hogy nézd meg legalább a Fury Roadot.


Ha időd engedi, akkor az eredeti trilógiát is érdemes végignézni, mert óriási a kulturális hatása a filmeknek, különösen a második résznek. Ráadásul mind a mai napig látványos és élvezetes alkotásokról beszélünk. A nyersségük miatt én az első két filmet preferálom.


Arra azért érdemes felkészülnöd, hogy az első rész egy kis költségvetésű film a 70-es évek végéről, lehet igényel majd némi türelmet, ha nem vagy hozzászokva a hasonló mozikhoz.


A harmadik részt tartják a leggyengébb filmnek, amivel én egyet tudok érteni, de ennek ellenére érdemes megnézni, mert van jónéhány emlékezetes pillanata.

máj. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm? És akkor hogy, készítési sorrendben?
máj. 16. 11:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Az első kérdőjel véletlen, a második kérdésben meg természetesen a filmek sorrendjére gondoltam :)
máj. 16. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ez a filmek sorrendje:


Mad Max (1979)


Mad Max 2 (1981) – Az egyesült államokban The Road Warrior címen futott, gyakran itthon is hozzáteszik az Az országúti harcos alcímet.


Mad Max Beyond Thunderdome (1985) – Nálunk Az igazság csarnokán innen és túlra fordították az alcímet. Leginkább Mad Max 3 címen fut.


Mad Max: Fury Road (2015) – Magyar címén Mad Max – A harag útja.


Ha az eredeti trilógia is érdekel, akkor megjelenés szerinti sorrendben haladj. A civilizáció hanyatlásának egy újabb fázisa jelenik meg minden részben.

máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
máj. 16. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!