Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a lényege az Eredet c....

Mi a lényege az Eredet c. filmnek?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye vagyok, de akoor sem értem.
2010. dec. 13. 18:29
 1/4 jamesbond ***** válasza:
78%
Én a feléig bírtam nézni. Annyira próbáltam megérteni, hogy nem tudtam élvezni a filmet.
2010. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Dióhéjban: vannak emberek, akik képesek mások álmába belépni, és ezáltal információkat kinyerni mások tudatából. Vagy információt - gondolatot - elültetni, vagyis incepciót végrehajtani (Inception a film eredeti címe).

DiCaprio és a társai arra vállalkoznak, hogy egy ember tudatában elhelyeznek egy gondolatot, azonban előre nem látott bonyodalmakkal kell szembenézniük, ezért különböző tudati és tudatalatti szintekre kell lehatolniuk álmokon keresztül. A filmben lényegében négy tudati szinten folyik esemény. A résztvevők álmukban azt álmodják, hogy azt álmodják, hogy álmodnak. Az egész egy többszörösen összetett pszichológiai rétegszerkezet, de azért nem lehet elveszni benne, én legalábbis viszonylag könnyen figyelemmel tudtam kísérni az eseményeket, és hogy mi hol játszódik.

Nekem nagyon tetszett a film, roppant egyedi és elgondolkodtató, csak hát aki a buta akciózagyvaságokhoz és transzformersz-szintű zúzásokhoz szokott, az nem fogja megérteni, ezért tetszeni sem fog neki.

2010. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira összetett ez a film, hogy nehéz lenne elmesélni. Csak a háttérsztori maga egy külön filmet megérne :) ( hogy a feleségével lent maradnak, leélik az életüket álmukban, és felébrednek fiatalon pár óra alvás után, és az elültetett gondolat bent marad a fejében a csajnak majd megöli magát... ) Nekem tetszett.
2011. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én tudom miről szól, de nem igazán értem még így sem ennek az egész filmnek a lényegét...

Mindenki azt mondja, hogy nagyon jó film, de szerintem vannak ennél sokkal jobbak, de ez csak az én véleményem.

Elsőre megértettem, ráadásul úgy, hogy elcsúszott hanggal néztem, sok ismerősöm viszont sokadszorra sem érti, hogy egyáltalán mit csinálnak benne.

Tényleg nagyon zavaros. A befejezésén teljesen kiakadtam.

2011. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!