Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 50 vagy 60 fps-es filmeket be...

50 vagy 60 fps-es filmeket be lehet valahonnan szerezni?

Figyelt kérdés
Itt persze a másodpercenként 50 vagy 60 teljes képkockára gondolok. Mert ugye vannak erre alkalmas kamerák még a kézi kamera kategóriában is, így furcsa számomra, hogy eddig nem találkoztam 50 vagy 60 fps-es videókkal (teljes filmekkel meg főleg nem). Illetve de, azokkal, amiket én készítettem :). Véleményem szerint a 25 és 50 fps közötti különbséget bármilyen szokványos videónál is lehet érzékelni, nem csak játékoknál. Főleg lassabb vagy közepes sebességű svenkelésnél tud kevés lenni a 25 vagy a 30. Ha jól tudom, akkor ezeket az 50-es és 60-as videókat "double pal" és "double ntsc" néven is emlegetik, de lehet, hogy tévedek.
2010. dec. 22. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:

a szem a 24 fps sebességet érzékeli folytonos filmnek...

a 30-35 ami már jó minőség, és nem érezni benne egyáltalán, hogy képkockák sorozata

szerintem az 50-60 fps felesleges, mivel élethűbben nem fogja az agy feldolgozni

2010. dec. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én a 24 FPS-es mozifilmeknél azért érzékelem, hogy nem éppen folytonos. A legjobban a gyors akcióknál vagy a közepes sebességű svenkeléseknél veszem észre. 50-nél már nincs bennem ez az érzés.
2010. dec. 24. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a media playerben a "the pacific" 24-25 fps, a media player classicban pedig 50 fps. Lejátszóváltás? Amúgy a dr. house sorozatot media playerben 59-60 fps-el nézem. Ott 40 fps már lagg.
2010. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én meg megvettem a FullHd-s 50i-s kamerámat ,tök jó váltottsoros felvételeket csinál ,sokkal folyamatosabb mint egy mozifilm ,és igen nekem is jobban tetszik


megnézek egy mozifilmet ...lassú

2010. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem is van 50i-s kamerám, de nem erre gondoltam, hanem az 50p-re. Tehát 50 egész képkocka másodpercenként. Ilyen videóforrás nem nagyon szokott lenni (én még legalábbis nem találkoztam ilyennel).
2011. jan. 2. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!