Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért szeretjük a South Park-ot?

Miért szeretjük a South Park-ot?

Figyelt kérdés
2009. febr. 2. 14:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
36%

Bevallom én nem vagyok oda a SP-ért. A jó poénokon én is tudok nevetni,azonban tévedésnek érzem,hogy az SP igazi társadalomkritika lenne. Egyszerűen csak paródia számos jó meglátással,de ettől még nem lesz kritika,csak paródia.


Hülye itt kis hazánkban is van elég.

2009. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyon jó társadalomkritika és bizony kiparodizál olyan dolgokat is, amit mások nem mernek. Sokan felháborodnak rajta a parodizáltak közül, pedig a felháborodók nagy részéről azt se tudtam az SP epizód előtt, h a világon van.
2009. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%
A puszta bírálás még nem társadalomkritika...
2009. febr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Akkor mitől lesz a bírálás társadalom kritika?
2009. febr. 8. 18:04
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
mer néha brutális néha csak egyszerűen vicces és azért is mikor eric cartman kiborul:P
2009. júl. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A SP nem ítél, hanem csupa olyan társadalmi entitásra világít rá, ami a tipikus ostoba amerikai értékrendet képviseli. azt a befogadó közönségre (azaz a nézőre)van bízva, hogyan értékeli. mondhatjuk, hogy nem minden amcsi hülye, persze ez abszolút igaz, de akkor is vannak olyan tipikus vonásaik, ami felnagyítva egy agymosott, konzumidióta társadalom képét adja. az SP egy paródia. mit lehet parodizálni? a tipikust. minden sztereotípiának van alapja, ez ne felejtsétek el! biztos mki látott már karikatúra rajzokat híres emberekről. Gerard Depardieu-t nagy orral és randa gall pofával ábrázolják. ez csak ugye paródia és szándékos túlzás, de attól még a valóságban is ilyen.
2009. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szeretnivaló karakterek vannak benne, akkor is jó nézni ha épp nem vicces. De azért általában vicces :D
2009. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy ezért le fogtok pontozni, mert a legtöbb ember ebben nem ért velem egyet...


Ha magyar szinkronnal nézed a "rajzfilmet" , akkor azt látod/hallod, hogy csúnyán beszélnek, primitívek, és azon van a hangsúly, hogy milyen csúnyán beszélnek...


Ha angolul nézed mindezt... akkor az egy dolog, hogy ott is beszélnek hülyeségeket, meg nyilván csúnyán beszélnek, de minden részben van egy..."tanulság" (népmesei megfogalmazásban...:D) . Az angol szinkronban nem a sok slang a lényeg, hanem, az, hogy az egész történetnek a háta mögött van egy nagyon érdekes és logikus történet...


Nekem ez a véleményem... :)


Legalábbis én angolul nézem, és nekem azért tetszik, amit fent elmondtam... :P A "tanulság" ... :D

2009. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%
Én magyarul is érzem "a háta mögött a nagyon érdekes és logikus történet..."
2009. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
100%
Az angolban azért van kevesebb "trágárság", mert nem tudnak olyan cifrán káromkodni, mint mi magyarok, és a fordítok ezt használják ki.
2010. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!