Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A magyar közönség miért utál...

A magyar közönség miért utál szinte minden filmet?

Figyelt kérdés
Szoktam olvasni a kommenteket filmb.uzin és port.hu-n, de mindig elmegy a kedvem. Az igaz, hogy mindenkinek más az ízlése, de sok filmet szerintem nagyon lehúznak az emberek. A mai filmek közül talán csak az Inception az, amit nem tartanak az emberek rossznak. Lassan már nem merem bevallani, hogy nekem tetszett az Avatar
2011. jan. 26. 01:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Dr. STRAGELOVE


Az új dolgok. Inception új volt és tetszett is mindenkinek. Mr. Nolan filmjei rendkívül egyedi ötleteken alapulnak.

2011. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A magyar ember eredendően ilyen, hogy mindent lefikáz, mindent jobban tud, mindenhez ért, de főleg az olyanok, akik még csak nem is ugatják az adott témát. Így élik ki magukat sokan, mert más lehetőségük nincs rá, de meg akarnak valahogy nyilvánulni, ill. a trollkodástól embernek érzik magukat, és egy kicsit elfelejtik a mindennapi gondokat, és saját nehézségeiket.


Filmek terén meg végképp nem mérvadó a nagy többség véleménye, tekintve, hogy az átlagember filmkultúrája finoman szólva is a nullához konvergál. Az átlagember azt hiszi, hogy ami neki személy szerint nem tetszik, az egyenlő azzal, hogy az adott film rossz, noha ez messze nem ugyanaz a dolog. De egyszerűbb azt mondani, hogy egy film sz@r, semmint értelmesen elmondani, hogy mi a gond vele (már ha van).


Ízlések és ficamok, nem vagyunk egyformák; vannak emberek, akiknek J.C. Van Damme és S. Seagal filmjei a non plus ultrák, és nincs is többre igényük. Számukra a film puszta szórakozás, agy- és szemrágó, 2 órányi kikapcsolódás, ill. a "film", mint olyan számukra egyenlő az amerikai kommerszekkel.


A film persze ennél sokkal több, és most nem az európai művészfilmekre gondolok, hanem az egész, egységes filmkészítésre, amiben ugyanúgy benne vannak az amerikai, európai, vagy akár ázsiai filmek is.


Aki csak azért megy moziba, hogy bunyózó óriásrobotokat lásson, annak ezt persze hiába próbálnánk elmagyarázni...

De a nagybetűs FILM ennél több.


Ami azt illeti, az Avatar szerintem egy filmtörténeti mérföldkő, na persze nyilvánvalóan nem forgatókönyv és történet szempontjából, mert az valóban elég egyszerű, ezzel együtt azonban a mozi- és filmtechnika már soha nem lesz ugyanaz, mint az elmúlt 100 évben. Mint amilyen a Jazzénekes volt 1927-ben (az első hangosfilm).

És szerintem az Eredet is elég jó film.


Rajta, trollok, lehet kezdeni fikázni! :):):)

2011. jan. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan vald be hogy tetszik az Avatar,és azért mert sokan lehúznak egy filmet attól még nézd meg ha tetszik mert az ő véleményük nem egyenértékű a tiéddel,én is sok fórumot elolvasok mielőtt megnézem és általában kellemesen csalódom,ÉS ÉN IS SZERETEM AZ AVATART!!
2011. márc. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Egyébként megnéztem néhány filmleírást, és van egy csomó, ami Amerikában kasszasiker volt, itthon pedig brutális bukás. Ezt már a forgalmazók is tudják, mert egy csomó amcsi sikerfilm nálunk "straight-to-dvd"
2011. márc. 22. 15:59
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy tudod-e, de anno a Ford Farline kalandjai anno Amerikában hatalmas bukta lett, nálunk meg kult film.

Igaz eléggé alpári a humora, de akkor is ez az egyik kedvenc filmem.

Nem baj ha utálják az Avatart. Ő dolguk. Semmit sem kell szeretni.

2011. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!