Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem készítenek filmet a...

Miért nem készítenek filmet a 2. magyar hadsereg katasztrófájáról a Donnál?

Figyelt kérdés
Ez a téma is kb olyan mint a holokauszt, meghalt egy csomó ember értelmetlenül. Ezeket a fiatal katonákat is vagonban szállították, nem önszántukból mentek a Don-kanyarba, nem akartak meghalni. Ha sikerült a magyar filmiparnak leforgatnia a Sorstalanságot és a Szabadság, szerelmet, akkor igazán kijárna annak a 150ezer magyar hősi halottnak, hogy róluk is készüljön film.
2009. febr. 17. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van! Sok téma lenne, ami megérdemelne egy filmet, az illetékeseket viszont nem nagyon érdekli. Tudod, hány könyvből szeretném, ha lenne film? Érthetetlen okokból nincs, pedig nagyon jó és népszerű könyvek. Majd ha gazdag leszek, készíttetek ebből is egy filmet. :)
2009. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez Magyarország. Ami fontos lenne, azzal senki sem foglalkozik...

Az én egyik rokonom is ott volt a Don-kanyarban, tök véletlenül tudtam meg! Gimiben a töri órán mondta a tanár a nevét, hát majdnem kifordultam a padból. Ő túlélte és egy nagyon víg kedélyű öregember lett belőle, nem is beszélt róla sosem.

2009. febr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A.H. Angliának több békeüzenetet küldött, erről sincs szó sehol. :) Kb. ugyanez a kategória a papírtalpú bakancsokkal ellátott 2. magyar hadsereg is. A győztes írja a történelmet, a vesztes meg húzza az igát... Sz. F. nem menekült, a végsőkig kitartott Magyarország mellett. Ma ő az ördög bal keze. Szomorú, szomorú... Német példához fel lehetne hozni Rudolf Hess-t is... S magyar példából is akadna még jócskán.


Üdv,

D. 18/f

2010. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!