Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Elmeséled nekem A fekete...

Elmeséled nekem A fekete hattyú c. filmet?

Figyelt kérdés

Már elolvastam, hogy Lily és Nina két balerina és a két lány rivalizálásba kezd,de hogy van tovább?Mitől fog átváltozni Nina gonosszá?Miért fogja marni magád?Miért csókolózik Lilyvel? Kérlek írjátok le nekem nagyon részletesen,kérlek!


Köszi a válaszokat!


2011. márc. 10. 18:07
 1/8 Thurston ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de nem lenne egyszerűbb megnézni a filmet? D:
2011. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szamóca. ***** válasza:
100%

A lényeg hhogy Nina megkapja a hattyú szerepét. két hattyút kell megtestesítenie, a feketét és a fehéret. a fehér a jó, értelemszerűen, ez megy neki mert ilyen szentpina. de a főnöke sérelmezi, hogy a fekete hattyú szerepére nem tökéletes, ezen próbál változtatni. közbe bemutatja neki Lily-t, aki viszont a fekete hatty

szerepére tökéletes. Lily elviszi bulizni, beleviszi az életbe, Nina pedig egyre jobban megpróbálja felvenni a fekete hattyú, vagyis a "rossz" szerepét, ami miatt tudathasadást szenved el. Lily a film közepétől már kb Nina "rossz" énjét szimbolizálja. A tudathasadás miatt Nina két énje egyfolytában küzd magával, látomásai vannak, megkattan rendesen. A csókolózásuk valószínű azt szimbolizálja hogy Nina felvállalja, megkedveli a saját fekete hattyú énét.



aztán innentől csak akkor olvasd el ha a végét is tudni akarod, ha nem akarod megnézni:)



szóval elkezdődik az előadás, de Nina ekkor már fél hogy Lily elveszi a szerepét, mert érzi hogy nicns túl jól. Az előadás jól sikerül, fel tudja venni a szerepet, de az öltözőben mindig előjön a tudathasadása, és megöli Lily-t, aki akkor a fehér hattyú jelmezében van, tehát lényegében Nina jó énjét szimbolizálja (ergo azonosult a fekete hattyúval). majd később kdierül hogy csak ő hitte azt hogy az Lily, valójában magát szúrta meg, és az előadás legvégén mikor a hattyú halálát játssza valóban meghal.


ennyi kb... kicsit összevisszára sikerült.

2011. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöööm.:)

ment a pont.

2011. márc. 10. 18:27
 4/8 anonim ***** válasza:
plusz ott a párhuzam a hattyúk tavával (opera-balett) ott is meghal a fehér hattyú a végén..... :(
2011. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szamóca. ***** válasza:
jah meg azt kifelejettem, nagyon fontos, hogy Nina az anyja védelmében él. túlzottan vigyáz rá, lényegében még gyerek. szexuálisan is feszült, mert nem meri kipróbálni az anyja viselkedése miatt. Rádásul a balett-táncosnői sikerek is édesanyja álma volt, megpróbálja ráerőltetni.
2011. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De,ha megszúrta magát még hogy bírta végigtáncolni a végét? Amúgy megnéztem az előbb.:D De ezt nem értettem.:D
2011. márc. 10. 21:07
 7/8 szamóca. ***** válasza:

hát nem volt olyan mély a seb...:D

+ ugye nem húzta ki a tükördarabot, ezért nem vérzett nagyon... utolsó tánc előtt huzta ki, akor át is vérzett rendesen

2011. márc. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Thurston ***** válasza:
Ha nem húzod ki magadból a kést, akkor nem kerülsz egyhamar életveszélyes állapotba. Az más kérdés, hogy beszarsz a fájdalomtól. Pont ez érzékelteti kiválóan a megszállottságot.
2011. márc. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!