Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az avatar aang legendája...

Az avatar aang legendája anime mert sokan azt mondják az mások meg hogy nem?!

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ mit értesz anime alatt. "Avatar - Aang legendája" nem japán*, nem is távolkeleti**, hanem a Nickelodeon amerikai stúdió-gyerekcstorna rajzfilmje, amit viszont gyanúsan a távolkeleti rajzfilmek grafikai stílusában készítettek***.


0. definíció: RAJZFILM (Ezt értik a japánok az anime szón)

* 1. definíció animére: Japán rajzfilm (Ez a nyugati rajongói szűk def.)

** 2. definíció: távolkeleti rajzfilm (Ez a nyugati rajongói tág def.)

*** 3. definíció: a távolkeleti rajzfilmek grafikai stílusában készült rajzfilm (Ez a nyugati laikusok által használt meghatározás... használd rajongói körökben és meglincselnek, de minimum órákat fognak neked monologizálni ;) )

2011. márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi!! :) :D
2011. márc. 11. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
attól még,hogy "gyanúsan hasonló" grafikája van,attól még nem ugyanolyan,elég,ha a szemüket megnézed,egész más,mint egy japán animéban.nem,ez nem anime!
2012. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azóta már rég rájöttem ... tudod, ezt még akkor írtam ki, mikor még csak a Bleacht meg a Narutot láttam.... azóta már 150+ anime után, felismerem hogy milyen egy anime.... >< de azért köszi ^^
2012. júl. 6. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:
rendben,ezt én nem tudhattam :)
2012. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

Miért ne lenne japán??

Én úgy tudom amerikaik és japánok IS résztvettek a készítésében.


1. Ezt ott is lehet látni, mikor vége van egy résznek és jönnek a feliratok, akkor ha megfigyelitek találhatók köztük japán nevek is.


2. Vagy például mikor kezdődik egy rész és bemondják, hogy "Az Avatar - Aang legendája" akkor felül kis betűkkel japánul is ki van írva.


3. A sorozatban többször is megfigyelhető, hogy papírokra könyvekbe stb. japánul van írva. Pl:. Az egyik részben, mikor Aang -ról találnak kőrözési papírt, minden japánul van rá írva, vagy pl a vízidomártekercsekre is.


4. Amikor a legutolsó résznek vége van és bemondják, hogy vége, akkor szintén japánul is ki van írva.


Most felsoroltam néhány szempontot, amiből következtetni lehet, hogy biztos japánok is készítették.

Tehát olyan félig anime félig nem :D

2014. ápr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, az nem japán, hanem kínai
2020. jan. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!