Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ennek a sárkányos filmnek...

Mi ennek a sárkányos filmnek a címe?

Figyelt kérdés

Nagyon régen láttam ezt a filmet, de nem jegyeztem meg a címét, és azóta sem találom. A történet kissé dokumentumfilmes volt, egy sárkány anya és lánya életéről szólt, valahol fenn az Alpokban/Sziklás hegységben???? Mindegy, szval valami hideg-havas helyen. Végül a sárkányokat megölik a parasztok (középkorban játsz.) vagy sárkányvadászok. Ezzel párhuzamban folyik egy jégbarlang feltárása (ez már a jövőben, vagyis most) ahol egy régész sárkánymúmiákat talál. Azt próbálja kideríteni hogy haltak meg. A végén megtalálja a nagy és a kis sárkány múmiáját.


Érdekes, két szálon futó film, ismétlem, kicsit dukomentumfilmes jellege van. Kérlek segítsetek kideríteni a címét!


Jah, és itt egy kép, ez az egyik sárkánymúmia (mielőtt összezavarodnátok, ezt sárkány néven hozta ki a Google, nem jöttem rá a film címére, de biztos vagyok benne, ez volt az egyik megtalált múmia).


[link]


2011. máj. 21. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Hú ez engem is érdekel...


Van benne olyan rész is, amikor a sárkány feléget egy falut, nem?

2011. máj. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dragon dracos? :D
2011. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem a sárkányszív. :) Nem emlékszem h van e falufelégetős jelenet. Olyan, mint pl. a Nathionel Geo-n vetített régészes filmek. Megtalálnak egy jégbe fagyott embert, és próbálnak rájönni hogyan halt meg, csak itt konkrétan mutatják a sárkányok életét.


mutatják hogyan párosodnak a sárkányok, hogyan neveli fel az anya a kissárkányt, stb. Az a csavar benne, hogy megtalálják a sárkányt, de kiderül hogy még csak fióka korában halt meg. Nah, akkor kutatni kezdik az anyát, akit a barlang egy másik végében találnak meg, egy jégfal mögött. A vége az, hogy a sárkánymúmiákat egymás mellet helyezik el, hogy végre együtt legyenek... :$ Nagyon érdekes film, örülnék neki, ha meglenne.

2011. máj. 22. 14:29
 4/7 A kérdező kommentje:

Újabb kép...


[link]

2011. máj. 22. 14:32
 5/7 A kérdező kommentje:

Siker! Ill. félsiker! Megtaláltam a filmet angolul (tényleg dokumentumfilm), már csak magyarul kéne. Íme:

http://www.youtube.com/watch?v=UovE4fMNwiQ


Ez az első rész. Akinek beugrik magyarul a cím, kérem írja le!

2011. máj. 22. 14:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Várj, én is emlékszem rá, mikndjárt a címe is beugrik, valami sárkányok birodalma volt asszem, de nem biztos.
2011. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ott a pont! Ó te drága! Megy a zöld mancs!

Ezer kösz és hála!

2011. máj. 24. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!