Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A kincs ami nincs cimü film...

A kincs ami nincs cimü film végén a kőszőnet hogy a film elkészülhetett, stb ez az utolsó érintetlen paradicsom valóban létezik? (ez a sziget)

Figyelt kérdés
Mert szerintem nem, mert ma a googleeartal simán lebukna és vannak egyéb érvek is de ha nincs akkor minek a kőszőnet a végén? hálásak a hatoságoknak de hát ott a pongo-pongo szigeten hatoság sem lehet akkor ha valoban olyan érintettlen.a stáb se nagyon juthatot oda és visza meg tényleg ott forgatnának? és badspenser és terence hill is tartja a száját.

2011. jún. 4. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Úristenn..igen, ott forgatták..20 évvel ezelőtt kb.

A Pongo - Pongo sziget titka

Steno

E-mail Nyomtatás


Mielõtt hozzákezdenék a kutatásaim eredményeinek ismertetéséhez, dióhéjban érdemes felidéznünk Pongo-pongo szigettel kapcsolatos emlékeinket!

Remélem mindenki tisztában van azzal, hogy most itt a Kincs ami nincs címû 1981-ben, Sergio Corbucci rendezésében forgatott filmrõl fogok írni. A címben megjelölt szigeten játszódnak az események, amirõl tudjuk, hogy a film készítõi ígéretet tettek arra, hogy nem térnek vissza és senkinek nem árulják el, hogy merre található ez az utolsó érintetlen paradicsom. Ennek ellenére én mégis perdöntõ bizonyítékokat találtam arra vonatkozólag, hogy hol is rejtõzik ez a sziget.


neki vágunk?Pongo-pongo sziget utáni keresgélésemet a következõ cikk ihlette meg:

[link]

Ezek után kiderítettem, hogy Amerikai Szamoa fõvárosát Pago Pago-nak nevezik, ami annyit tesz ki ping pong nyelven, hogy Pongo pongo!

(Nevetni nem illik :)


[link]

Az elhelyezkedése: déli szélesség 14. fok, nyugati hosszúság

170. fok.

[link]

Hogy tökéletesebben kapcsolódjon a leírás a film történetéhez, hozzá kell még, hogy tegyem, ennek a polinéz szigetnek Pago pago nevû városában a Második Világhábórú ideje alatt létesített az Amerikai Hadsereg egy fontos stratégiai bázist, aminek reptere is volt. Több amerikai katona állomásozott ott akkoriban, mint szamoai lakos. Sajnos a háború folyamán a repteret lebombázták, mint ahogy az a filmbõl is kiderül.


Történelmi áttekintést ezeken az oldalakon találhattok: [link]

[link]


Amerikai Szamoa 3000 éves kultúrával rendelkezik, aminek legjobb és legékesebb múzeumi lelete, egy a 15. századból származó primitív bálvány a Csendes-óceán déli térségébõl, egy kis szigetrõl, amit egy hihetetlen és különleges expedíció végrehajtói adományoztak a múzeumnak.

2011. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

A sziget természetesen nem létezik. Floridában forgatták.

[link]

2014. okt. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez éppen nem létezik, de én jártam Pápua-Új-Gíneában és a környékén rengeteg lakatlan, érintetlen álomszép, képeslapra illő sziget van ahova a túrizmus nem jutott el- hál az égnek.

Ezenkívül Mikronziában és Ausztrália körüli szigetvilágban is vannak teljesen érintetlen szigetek, ahova tényleg a madár sem jár, ha egyszer odavet a sors művészet onnan eljutni :DDD

2016. dec. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
75%

Amit az első kommentelő írt sem csúnya hely!:)


[link]


Ettől függetlenül semmi köze a Pongo Pongohoz,hiszen kitalált,nem létező sziget!:)

2017. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
50%
En jartam azon a szigeten. 2004-ben. Key Biscayne a neve es Miamihoz tartozik. Persze mar mashogy nez ki es nem lakatlan. Amikor partot ernek az tuti Key Westen volt felveve... szerintem Key Largon. De nem tuti. Kulfoldi forrasok szerint Key Biscayne.
2018. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 AlstomMetropolis válasza:
49%
Gyerekek létezik ez a sziget! Nézzétek a film végén mutatják Pogo pogo sziget a neve Ird be Goggle mapsbe hogy Pogo pogo
2018. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 AlstomMetropolis válasza:
49%
Vagy na Pago pago
2018. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Pago Pago csak a város neve. Maga a sziget amúgy Tutuila.
2020. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"A felvételek ugyanis valójában az Atlanti-óceánon zajlottak – egészen pontosan Floridában, Key Biscayne szigetén, amit autóút köt össze Miami városával."


[link]

2021. máj. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tömszelence válasza:
Neked egy helyesírási szótár kellene inkább.
2022. ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!