Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan van az évfolyambeosztás...

Hogyan van az évfolyambeosztás a Harry Potterben?

Figyelt kérdés

Magyarán a hány évesek hányadikosak? Vagy ez attól függ, hogy az adott tanévben hagyadik életévüket töltik be? Azt hallottam, hogy ha a tanévben a 11 évesek lesznek, akkor 1.sök, ha 12 évesek lesznek, akkor 2.osok, stb... Vagy esetleg úgy van, hogy ha már 12 vagy, akkor mész 2.ba, és abban az évben, 2.ban töltöd be a 13at?

Remélem, nem lett túl bonyolult... Akinek van valami ötlete, az írjon!


2011. jún. 18. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Az iratkozhat be, aki az adott tanév kezdetéig betölti a 11. életévét. Egy év múlva másodikba mennek, addigra már mindenki 12 éves, vagy több. Így tovább.
2011. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, úgy emlékszem, Harrynek mindig a nyári szünetben volt a szülinapja...Mindig iskolakezdés előtt kapott ajándékokat a barátjaitól. És arra is emlékszek, hogy Harry, azt hiszem 11.-ik szülinapjára kapja a tortát.(Ezt a regényt nem olvastam.) De a Félvér Herceg elején a könyv említi, hogy Harry 17 éves korától felnőttnek számít, mert a varázsvilágban így van, és a következő részben (A Halál Ereklyéi) lett tizenhét, ami a varázsvilágban nagykorúnak számít. (Akkor lépett volna a 7.-id évfolyamba) Tehát 1. évfolyam: 11, 2: 12, stb, stb...és innen le lehet szűrni, hogy a többiek is hasonlókorúak voltak.
2011. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenki mehet, aki aug 30-ig betölti a 11-et.

Harry nyári születésű, Ron nála idősebb, mert ő márciusi. Herminone meg náluk is, mert ő előző év szeptemberi.


Szal első decemberben Harry, Ron 11, Hermione viszont már 12.

2011. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2011. jún. 19. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!