Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az X-men filmeket miért nem...

Az X-men filmeket miért nem egyeztetik logikailag? (SPOILER! )

Figyelt kérdés

SPOILER!


Nagyon tetszett az új X-men, de van vele néhány bajom, pontosabban van néhány logikai baki, amit nem tudok hova tenni.


1. Mi lett Magneto "csapatával", azokkal, akik a végén mellé álltak? A teleportálós csávóval meg a méh-lánnyal? Hogyhogy nem bukkannak fel a film későbbi történetében?


2. Próbáltam elhelyezni ezt a filmet az idővonalon a Kezdetekhez képest. Arra gondoltam, hogy talán előrébb lehet, de aztán beugrott valami: a Kezdetek végén Xavier professzor elviszi a gyerekeket, de akkor még jár. Tehát később van. De ez megint nem lehet, mert igaz, hogy jár, de már kopasz, középkorú, és helikoptere van. Akkor ez most hogy van? Ráadásul ott van még Emma Frost, aki szintén szerepel a Kezdetekben, és ott még gyerek. Scott ott szintén gyerek, Alexről meg (vagyis Plazmáról), aki szintén az Elsőkben szerepel, tudjuk, hogy fiatalabb Scottnál.


3. Magnetora azt mondta az 1. részben Xavier, hogy mágneses tereket hoz létre, tehát a mágnesességgel irányít fémeket. Az Elsőkben kitépett egy arany fogtömést. Lehet, hogy rosszul tudom, de az arany nem nem mágneses? Úgy tudom, a nemesfémek nem mágnesezhetők.


A rendezők ilyeneken nem gondolkodnak el, mielőtt megcsinálják a filmet?


2011. jún. 24. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hello!

Igen, engem is iszonyatosan idegesítettek az ilyenek. Mondjuk nekem az tűnt fel, hogy amikor az egyik részben (talán a harmadikban) elmennek az akkor még kicsi Jeanhez. Mármint Magneto és Xavier, aki akkor még járt.

Am az Elsőkben az a fog, amit kitépett nem aranyból volt és tesz is rá valami megjegyzést.

Azt mondják, hogy az Elsőknek lesz folytatása. Már előre félek...

2011. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. :)

Mondjuk nekem a hibák ellenére ez lett az összes rész közül a kedvencem, szerintem nagyon eltalálták a színészeket és a történetet.

2011. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

" Mondjuk nekem az tűnt fel, hogy amikor az egyik részben (talán a harmadikban) elmennek az akkor még kicsi Jeanhez. Mármint Magneto és Xavier, aki akkor még járt. "



Igazad van, ezt még észre se vettem. Hát eltolták, az tény (mármint logikailag).


Szerintem is jó a szerepgárda, ráadásul nagyon jó "képregényes" hangulata van. Az egyetlen, ami picit fura, hogy szerintem az ifjú Xavier karakteridegen a már megismerthez képest. Oké, hogy fiatalság-bolondság, de ennyire lazának nem bírom elképzelni. Szerintem kicsit túlzásba vitték.


Amúgy az a Farkasos jelenet, az mi volt?:D

2011. jún. 24. 18:51
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem Farkas, hanem Rozsomák.

A jelenet az volt, hogy Eric és Xavier bemennek egy bárba, és Logan ott ül a pultnál, szivarozik és sörözik, majd mielőtt Xavierék megszólíthatnák, elküldi őket a búsba.


Azért nem bukkantak fel a későbbiekben (Azazel és Angel), mert a 1st class és az X-Men - A kívülállók (+a két folytatás) cselekménye között eltelt minimum 40 év, és ez idő alatt sok minden történhetett velük, amik a későbbiekben nem lényegesek a cselekmény szempontjából.


A Kezdeteket felejtsd el, az egy eléggé elrontott film, ráadásul tele van logikai és egyéb hibákkal, és mint ahogy te is megállapítottad, sok ponton nem integrálódik a többi 4 filmbe.


Magneto mindenféle fémet képes manipulálni, nem csak a mágnesezhetőket, mivel ő magukat a fématomokat irányítja, elemi, tiszta színaranyból pedig nem készülnek fogtömések.

2011. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Nem Farkas, hanem Rozsomák. "


Tudom, hogy félrefordították, de szerintem nincs értelme ezen lovagolni. Ha akarod, hívhatom az eredeti nevén a jó öreg Rózsit, de szerintem nem akkora hülyeség, hogy másnak fordították le, mert az átlag magyar ember úgysem ismeri a rozsomák nevű állatot. Nálunk egyszerűen hülyén

hangzik, az amerikaiaknak meg természetes a wolverine.



"A jelenet az volt, hogy Eric és Xavier bemennek egy bárba, és Logan ott ül a pultnál, szivarozik és sörözik, majd mielőtt Xavierék megszólíthatnák, elküldi őket a búsba. ""


Tudom, mi a jelenet, én is láttam. A magyarázatra lennék kíváncsi...

2011. jún. 24. 23:54
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez nem félrefordítás, hanem konkrétan durva hiba, amit dilettánsok hoztak meg, és még dilettánsabbak jóváhagytak.


A rozsomákok és a farkasok baromira nem rokonai egymásnak, ráadásul az angol wolverine is szó szerint rozsomákot jelent, ráadásul Logan ugye kanadai, a rozsomákok meg erősen őshonos állatok arrafelé, plusz még Logan agresszív természete és megjelenése is hasonló.

Ez olyan, mintha én azt mondanám egy lóra, hogy gazella. Mindkettő négylábú és növényevő, de mégsem ugyanaz.


Alapvetően arról volt szó, hogy 2000-ben az Intercom internetes szavazásra bocsátotta a figura magyar nevét, és többségbe kerültek a Farkas-ok, ami csak azért érthetetlen, mert a szó nem ezt jelenti, másrészt olyan embereken múlott a dolog, akiknek hupilila fingjuk sem volt az X-Men-képregények magyar vonatkozásairól, sem a szereplők speciális elnevezéseiről (lsd. még Vihar - Ciklon).

Komolyan nem értem... a képregény ismerőnek fontosak azok az elnevezések, amiket a képregényekben is olvastak, megszoktak, aki viszont nem ismeri a képregényeket, azoknak totál mindegy, kit hogy hívnak, úgysem az számít nekik.

Mindezek után azt sem értem, hogy a többi Marvel-es (sőt DC-s) képregényfilm esetén miért hagyták meg változtatás nélkül a különleges magyar elnevezéseket, pl. Zöld Manó a Pókemberben, Ezüst Utazó az F4-ben, Zöld Lámpás, stb. Azok nem hülyeségek? Silver Surfer nem is utazik sehova, hanem szörfözik... na mindegy, megint csak szakértett valaki, anélkül, hogy tudta volna, miről van szó.


Az átlag magyar ember enélkül is síkhülye, műveletlen és tájékozatlan, szóval mást sem tud, nem csak azt, hogy létezik egy rozsomák nevű ragadozó Kanadában, aki még a szarvasnak is nekimegy, ha arról van szó...



Hogy-hogy a magyarázatára vagy kíváncsi a 1st class-os Logan-jelenetnek? Logan akkor még az X-fegyverben volt, és különben is magányosan, egyedül dolgozott, nem társakkal, hiszen ezt szokta meg az évtizedek alatt, ez volt nála hatékony módszer.

Erre jön két fiatal srác az idealista és naiv nézeteikkel, amiket semmi kedve nem volt ütköztetni az ő betonkemény cinizmusával, így inkább élből megakadályozott egy fölösleges vitát, és elküldte őket.

2011. jún. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Így már értem. Nekem nem volt tiszta, hogy ott kinek dolgozott Logan, ugyanis nem tudtam elhelyezni a filmet az időben. Azt hittem, akkorra már törölték az emlékezetét. Meg hát nem is tudhatta, hogy ugyan mit akart tőle a két srác. Szerintem félig-meddig poénból csinálták az egész jelenetet.



Ami a válaszod első felét illeti: nézd, én tudom, milyen állat a rozsomák, ismerem a kettő közötti különbséget, tudok angolul, valamint ismerem a képregényesek véleményét a rozosmák-vihar <->farkas-ciklon "fordításokról". Szegről-végről én is ismertem valamennyire régebben ezt a közösséget, sokat jártam anno a képregény.net fórumaira és olvastam neten X-menes képregényeket. A vihart teljesen meg tudom érteni, a rozsomákról meg még egyszer csak annyi a véleményem, hogy valószínűleg a "farkas" szót azért választották, mert Mo.-n a kutya se hallott még a rozsomákról. Én se értek vele teljesen egyet, de ez ellen most már nem lehet mit tenni.

2011. jún. 25. 10:46
 8/17 anonim ***** válasza:

Persze, hogy a poén miatt volt a jelenet, és szerintem remekül is működött :)

Sőt, ha már itt tartunk, a gyerek Ororo és Jean is látható volt az egyik jelenetben :)

Amúgy csak gondolom, hogy Rozsi akkor még X-fegyveres volt, a Kezdetek-ben látottakat meg nyugodtan el lehet felejteni, azoknak alig van közük a képregényekhez... (Bár az elején a gyerekkori jelenet sokban hasonlít a Wolverine - Origins-hez)



Jaja, nem lehet mit tenni... én is csak azt kívánom, hogy sose legyen ennél nagyobb gondom az életben, mint hogy egy amerikai képregényfigurának mi a magyar elnevezése ^^

2011. jún. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Sőt, ha már itt tartunk, a gyerek Ororo és Jean is látható volt az egyik jelenetben :) "


Hol??? Ezt megint nem értem... Ororo még talán oké, de azt hittem, hogy abban a korban Jean mondhatni még egy erotikus gondolat sem volt...

2011. jún. 25. 12:10
 10/17 anonim ***** válasza:

Ororo egyértelmű, mert egy fehér hajú, fekete kislány nem lehet más, csak ő.

Jean esetében megoszlanak a vélemények, de mivel elég hangsúlyosan lehetett látni egy vörös hajú kislányt, nem nagyon lehet másra gondolni, mint rá.

2011. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!