Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az X-men filmeket miért nem...

Az X-men filmeket miért nem egyeztetik logikailag? (SPOILER! )

Figyelt kérdés

SPOILER!


Nagyon tetszett az új X-men, de van vele néhány bajom, pontosabban van néhány logikai baki, amit nem tudok hova tenni.


1. Mi lett Magneto "csapatával", azokkal, akik a végén mellé álltak? A teleportálós csávóval meg a méh-lánnyal? Hogyhogy nem bukkannak fel a film későbbi történetében?


2. Próbáltam elhelyezni ezt a filmet az idővonalon a Kezdetekhez képest. Arra gondoltam, hogy talán előrébb lehet, de aztán beugrott valami: a Kezdetek végén Xavier professzor elviszi a gyerekeket, de akkor még jár. Tehát később van. De ez megint nem lehet, mert igaz, hogy jár, de már kopasz, középkorú, és helikoptere van. Akkor ez most hogy van? Ráadásul ott van még Emma Frost, aki szintén szerepel a Kezdetekben, és ott még gyerek. Scott ott szintén gyerek, Alexről meg (vagyis Plazmáról), aki szintén az Elsőkben szerepel, tudjuk, hogy fiatalabb Scottnál.


3. Magnetora azt mondta az 1. részben Xavier, hogy mágneses tereket hoz létre, tehát a mágnesességgel irányít fémeket. Az Elsőkben kitépett egy arany fogtömést. Lehet, hogy rosszul tudom, de az arany nem nem mágneses? Úgy tudom, a nemesfémek nem mágnesezhetők.


A rendezők ilyeneken nem gondolkodnak el, mielőtt megcsinálják a filmet?


2011. jún. 24. 16:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
De hol és mikor?
2011. jún. 26. 17:54
 12/17 anonim ***** válasza:
Amikor Xavier kipróbálja a Cerebrót, akkor a látott mutánsok között tűnnek fel :)
2011. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Engem az a logikai baki zavar, hogy a 3. részben Jean "megöli", (vagy minden esetre a testét lényegében atomra szakítja szét) a Professzort. A bónusz jelenetben a film végén kiderül, hogy a Prof. tudata átkerült annak a kómás testébe akit a diákoknak mutat videón a tanóra közben. De a Farkas/Rozsomák 2. önálló filmjének bónusz jelenetében Patrik Stewart ként tér vissza, holott a film a történetláncban aaz a 3. rész után játszódik. (Farkas siratja Jeant). Ugyan így az eljövendő múlt napjaiban is ha jól veszem ki az is a 3. rész és a Farkas 2. filmje után játszódik és ott is Mr. Stuart alakitja X prof-ot. Valamint Magnetó is aki ügye megkapta az "ellenszert".
2015. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: ott a pont, ugyanez már nekem is feltűnt. S megjegyzem, azt se magyarázták el, hogy Magneto végül is miért nyerte vissza az elejét. Igazából az magyarázna meg mindent, ha nyíltan kimondanák egy nyilatkozatban, hogy felejtsük el az X3-at és az abban történteket úgy, ahogy van.
2015. szept. 13. 15:17
 15/17 anonim válasza:
Nem jelenthetik ki, hogy a 3.-at ne vegyük figyelembe. Egyértelmű utalások vannak a 2 filmben. Tehát a történések (és egyúttal logikai bakik) röviden: x-men 3: Jean megöli Küklopszot (Scott) a Prof. az etika órán a diákoknak mutat egy beteget akit csak a gépek tartanak életben és felteszi a kérdést, hogy mi lenne egy másik ember tudatát átvinnék ebbe a testbe (pl. 1 rákban haldokló gyerekes apáét). Jean a gyerekkori házában szét zuza a Prof. (Patrick Stewart) testét. Magneto kap egy szép adagot a mutáns gént elnyomó anyagból. Farkas (Rozsomák) megöli Jeant. Bónusz jelenet: Prof. elméje átkerült a korábban bemutatót emberbe akit csak a gépek tartanak életben. Farkas 2. önálló filmje: egyértelmű utalás, hogy a harmadik részre, hogy Farkasnak bűntudata van Jean halála miatt, aki álmaiban megjelenik neki. Bónusz jelenet: Magneto és a Profeszor (Patrick Stewart testében amit ügye Jean a halála előtt szétporlasztott) megkeresi Farkast, hogy segítsen nekik. Eljövendő múlt napjai: mikor Farkas a Celebro bejárata előtt megakarja győzni a fiatalabb Profot, hogy segítsen neki, beengedi az elméjében és ekkor megmutatják azt a részt amikor megöli Jeant. Ennek ellenére az idősebb Profot Patrick Stewart játssza (jó színésznek tartóm, így ez nem ellene szól hanem a film logikája ellen)Magneto meg vígan röpteti a fémet a nagy csatában. A film végén azzal teszik semmisé a 3. részben történteket amikor Misztik nem öli meg Bolivar Traskot ezzel egy új alternatív valóságot hoz létre. Ebben az alternatívában nem öli meg Jean a Profot és Scottot. És erre mondja Farkas amikor kiakar kezdeni Jeanel, de megjelenik Küklopsz, hogy valami nem változik.
2015. szept. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én ezt mind èrtem, de arra továbbra is várom a magyarázatot, hogy eredetileg a prof. hogy kapta vissza a saját testét és Magneto az erejét...
2015. szept. 26. 16:34
 17/17 74123 válasza:
A film alkotói annyira nem figyeltek a sajat tortenetukre, hogy ezeket a filmeket nehezebb osszeilleszteni, mint a rohadt legot a puzzle-lel. Szerintem szimplán el lettek felejtve a legfontosabb logikai szálak.
2016. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!