Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki Mártírok "ügyben"?...

Valaki Mártírok "ügyben"? SPOILER!

Figyelt kérdés
Az első 40 percet láttam kb,de már most tudom,hogy nem fogom megnézni.Mégis nagyon kíváncsi vagyok rá,hogy "mi" vagy "ki " volt az a valami,aki rárontott a csajszira akkor éjjel,mikor még kicsi volt.Majd 15 év múlva is megjelent.Csak képzelte,vagy tényleg ott volt?Az is lány volt,mert nem tudtam kivenni.Esetleg leírnátok konkrétan a film tartalmát?Köszi a segítséget.20/L
2011. jún. 26. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom összefoglalni neked a lényeget, de ahhoz kicsit már el is kanyarodok a film végéhez:

Lényeg, hogy a kislányként fogva tartották olyan személyek, akik a mártírok után kutakodtak, mert a halál közeli állapotban lévő emberek, akik mártírként halnak meg (rengeteg borzalmas szenvedés közepette), haláluk előtt látnak olyan dolgokat, melyeket az élők sose tapasztalnak meg. Amolyan transz állapotba kerülnek, látják mi jön a halál után (vagy valami ilyesmi).

Ezért tartották fogva (őt is), ezért kínozták, mert ezt az állapotot akarták elérni nála.

Az a valami, ami folyton kísértette ezután, igazából csak illúzió volt, valójában saját magának okozta a sebeket. A fogva tartók kínzásai után megbolondult, ezért kínozták ezek a képzelgések.

A végén már látni is lehet, hogy pl. miközben ő azt látja, hogy az a valami veri a fejét a falba, valójában ő csinálja saját magának. Végül meg is hal, átvágja a torkát.


A film második felében a barátnője kerül előtérbe. Lemegy a ház pincéjébe, ott talál egy lányt, kit szintén agyonkínoztak, így rájön, hogy mindvégig igazat mondott a barátnője (a nevekre már nem emlékszem, de remélem érthető nagyjából, mikor kiről van szó).

Felviszi a nappaliba, megpróbálja lekezelni a sebeit, megfürdeti, de aztán erre a másik megkínzott lányra is rátörnek az illúziók, ő azt képzeli, hogy bogarak másznak a bőre alatt. Hirtelen megjelennek idegen személyek, lelövik a megkínzott lányt.

Leviszik a főhősnőt a pincébe, megkötözik, majd megjelenik egy idős hölgy, ő elkezd neki beszélni a mártírokról (itt derül ki, hogy mire is megy ki a "játék"), majd bezárják a lányt. Innentől kb 20 percen keresztül az jön, hogy időnként lemegy hozzá egy férfi, aki megveri, majd néha egy nő, aki kicsit megmosdatja, ad neki kis vizet és valami trutymó kaját. A lány eleinte próbál küzdeni ellenük, de végül beletörődik, már a kínzásokat, és a kényszeres etetéseket is békésen tűri, beletörődik a sorsába.

A végén teljesen megnyúzzák, és úgy hagyják kikötözve.

Ezután nem sokkal az etető nő meglátja, hogy átkerült abba a bizonyos transz állapotba, amit vártak, sürgősen értesíti is az idős hölgyet. Jön is az idős hölgy, plusz még sok más (láthatóan jómódú idősebb nő és férfi, akik ezek szerint mindenről tudtak, sőt támogatták ezt az egész "projektet"). Lemegy az idős hölgy a lányhoz, és kifaggatja, hogy mit látott "odaát". Ekkor csupán annyit látni, hogy a lány az idős nő fülébe suttog valamit, de nem hallani, hogy mit mond.

Ezután az idős nő bemegy a fürdőszobába, miközben az inasa bejelenti a "közönségnek", hogy a lány elmondott neki mindent, és hogy az idős nő mindjárt jön, és elmeséli.

Az inas utánamegy az idős nőnek, és a fürdőszoba ajtaján keresztül annyit beszélnek, miközben az idős nő lemossa a sminkjét, hogy:

(idős nő) - Tudod mi jön a halál után?

- Nem hölgyem.

- Akkor csak gondolkozz rajta.... (vagy valami ilyesmit mond)

Majd fejbe lövi magát az idős nő.


És ennyi, itt vége a filmnek.

2011. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja és igen, lány volt az a lény, aki kísértette. Erre volt egy vágókép, hogy mikor sikerült megszöknie, akkor ott volt még egy másik lány, akit szintén fogva tartottak és kínoztak, de őt nem mentette meg, otthagyta és elfutott. Ez a lány kísértette ezután (de mint írtam, ezt csak képzelte).


Ezt el is mondta az idős hölgy, hogy mindig lányokat választottak ki, mert a lányok sokkal fogékonyabbak voltak ezekre a transz állapotokra. Mutogatott is régi képeket olyan nőkről, kik átkerültek ebbe az állapotba.

2011. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a részletes infót!Szép estét Neked!
2011. jún. 26. 20:02
 4/4 ReniAdam válasza:

"Maga el tudja kepzelni mi van a halal utan?"

"Nem kisasszony"

"Akkor kételkedjen Étienne (etyien)"


Tudom hogy regi kerdes, de ez a legjobb parbeszed benne. Es nagyon jo a film engem elgondolkodtatott. Sokat olvastam itt gyakorin hogy tobbszor nem nezik meg mert kiseri oket. En egy eve lattam egyszer az utobbi ket hetben 2szer neztem meg megsem diliztem be.

2014. dec. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!