Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kitől vehetném meg és miből...

Andrispapp97 kérdése:

Kitől vehetném meg és miből szerezhetnél rá pénzt? Hogy megy ez végül is?

Figyelt kérdés

A későbbiekben szeretnék filmekkel foglalkozni.Leginkább rendezéssel és animációs filmek karaktereinek tervezésével.

Van is egy könyvsorozat,amiből készültek filmek is,de úgy érzem a történet megérdemelne egy jobb feldolgozást,mert igen jó.Valamint a történet jó arra hogy animálva dolgozzák fel.Szóval,az író is és a vállalat is mely először megvette és megfilmesítette a sorozatot külföldi.

Arra lennék kíváncsi hogy melyiktől kellene megvennem a jogokat az adaptációra,és hogy miből tudnám előteremteni a pénzt.(külföldi valutát)


2011. júl. 7. 16:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Átlagemberként reálisan nem fogsz előteremteni életed végéig sem dollármilliárdokat, akármmilyen piszkos és erkölcstelen módszert is választasz. Plusz azzal, hogy megvették a licenszet, valószínűleg pár tíz évre le is védték maguknak a jogot, szóval nem lehet belőle másik film.
2011. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyik kérdésemre sem válaszoltál.Ezzel amit leírtál én is tisztában vagyok.
2011. júl. 7. 21:47
 3/15 anonim ***** válasza:

Amit csinálni akarsz, az Magyarországon nem kivitelezhető. A miértekbe nem megyek bele, ha érdekel a téma, akkor valószínűleg te is tisztában vagy a hazai filmes állapotokkal. (Ha nem vagy tisztában, akkor meg pláne ne akarj filmes lenni, mert csak magaddal szúrsz ki.)


Ahhoz, hogy egy már megjelent és többszörösen megfilmesített külföldi könyv akármilyen filmadaptációs jogait megvedd, nagyon-nagyon sok pénz kell, és ne haragudj, de lottó 5-ös nélkül esélytelen, hogy ennyit valaha is összeszedj. Itt nem párezer forintról van szó, hanem több tíz-, vagy százezer dollárról, ha nem többről. Meg persze nem is adnák el neked a jól jövedelmező franchise alapvető jogait, hiszen miért keressen vele más, ha egyszer a tulajdonosoknak is szép profitot termel?


Külföldön gyakori és bevett szokás, hogy könyveknek, képregényeknek, színdaraboknak, stb. megveszik a megfilmesítési jogait, akkor is, ha nem terveznek belőle filmet csinálni, hanem csak beteszik a sztorit a fiókba. A lényeg az, hogy a jogot birtokolják, amit vagy később eladnak jóval magasabb áron, vagy filmet készítenek belőle, amennyiben divatba jönne a műfaj, vagy megérné a befektetés.

Ez a dolog nem úgy működik, hogy egy emberke bemegy az utcáról, és azt mondja, ő most megveszi a jogokat, mivel ez komolytalan ajánlat. Az ilyesmi produceri irodák, filmstúdiók közötti tranzakciók, amibe neked bejutni igen esélytelen. Persze nem is lehetetlen, de kicsit reálisan gondolkodva, tedd fel magadnak a kérdést, hogy egyáltalán hogyan juthatnál bármiféle filmes szakma közelébe? Elvégeztél bármiféle iskolát? Csináltál már filmet? Van pénzed? Stb... és most csak a magyar keretek között vagyunk, de mi van a külfölddel, ahol sokkal-sokkal erősebb és nagyobb filmes ipar működik...


Szóval az elgondolásod alapvetően jó, de ha már mindenképp máshogy képzeled el egy könyv történetét vagy szereplőit, akkor inkább írjál fanfiction-t, az sokkal konstruktívabb és reálisabb, mint egy elérhetetlen célt kergetni.

2011. júl. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értem,ez már jobb válasz volt,köszönöm:)
2011. júl. 8. 08:26
 5/15 A kérdező kommentje:
A helyzet pedig az(rosszul írtam ki a kérdést már látom)hogy nem is szívem vágy megvenni és megrendezni,de legalább néhány karaktert megtervezni hozzá.Tehát nem baj ha nem én keresem vele a lóvét,elég ha látom rajta a kezem nyomát:)
2011. júl. 8. 08:30
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy már bejáratott történethez nem valószínű, hogy új karaktereket akarnának, hiszen egyrészt megvan a forrás, amiből lehet válogatni, meg ha kellenének is új szereplők, azokat profi szakemberekkel terveztetnék meg, szorosan együttműködve az alkotókkal, írókkal, producerekkel, stb.


Ha ennyire érdekel a filmezés, akkor első lépésként sajátítsd el az alapokat, pl. végezz el valamilyen iskolát. Bár itt meg kell jegyezni, hogy Magyarországon évek óta nincs tisztességes filmes képzés... az SzFE diplomás munkanélkülieket termel, a fizetős sulik pedig csak a pénzlehúzásra mennek.


Igazából nem is a megszerzett papír a lényeg, mert az kb. senkit nem érdekel, de mindenképp meg kell szerezni egy minimális filmes képzettséget, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy valaki akárcsak filmesnek mondja magát. Gondolok itt filmelméletre, filmtörténetre, filmformanyelvre, stb...

A filmek szeretete önmagában nem elég, egy bizonyos szinten szakembernek is kell lenni ahhoz, hogy bármihez is nekikezdhess, akár itthon, de pláne külföldön.


Amúgy hány éves vagy?

2011. júl. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
14 leszek:)(és jövőre nyolcadikos és egyre többet töprengek ezen a dolgon...nemtudom mihez kezdjek,mert tele van történetekkel a fejem és nemtudom hogy hogy tudnám megszabadítani magam tőlük.írással filmekkel vagy tényleg nemtom:(
2011. júl. 8. 11:27
 8/15 anonim ***** válasza:

Ó, hát akkor már mindent értek :) Fiatalság, lelkesedés :)

Őrizd meg, amíg tudod.


Tudod, én hány éves koromban kezdtem komolyabban foglalkozni filmekkel? 11, mikor '89-ben megnéztem az első Tim Burton-féle Batman-t moziban. Teljesen elbűvölt, és akkor jöttem rá, hogy én is filmes akarok lenni. Persze még fogalmam sem volt, hogy ez mit jelent, de aztán később, ahogy egyre jobban beleástam magam a témába, elég sok mindent megtanultam.

Most 32 vagyok, és félig-meddig sikerült a dolog, filmekkel foglalkozom, de sajnos nem pontosan úgy, ahogy elképzeltem. Ennek nagyrészt a magyar filmes világ az oka, amit hosszasan is tudnék minősíteni, de röviden csak annyit mondok róla, hogy egy nagy rakás tárgya, amiben tehetségtelen marhák kapaszkodnak 20 körömmel a pozíciójukba, az ún. szakemberek nagy része pedig dilettáns alkoholista és/vagy elmebeteg. Az ember lelkesedése, neadjisten, tehetsége senkit nem érdekel. A magyar szakmában a tehetség nem számít, az viszont igen, hogy kinek vagy a rokona, vagy barátja, aki protezsál a háttérből, és berak ide-oda.

Egyszerű kívülállónak roppant nehéz bejutnia a szakmába, ezt minden további nélkül elmondhatom neked, hiszen nekem sincs sem rokonom, sem csókosom, aki segíthetne nekem. Ezzel együtt 2003 óta dolgozgatok a film- és videós szakma farvízén, voltam már játékfilmben, díjnyertes dokufilmben, még felnőttfilmben is dolgoztam, mint vágó és kameramann, terveztem DVD-menüket és DVD-borítókat, szóval iszonyú sok mindennel foglalkoztam már, de az apró és igénytelen magyar piacra ez nem elég, ill. nem kell.


Mivel még elég fiatal vagy, tanulj nyelve(ke)t, és szerezz valami melót akár itt, akár külföldön, gyakornokoskodj, építs kapcsolatokat, akik később majd segíthetnek, de mindenekelőtt gondolkodj külföldben, mivel a magyar film hosszú évtizedekre előre el van átkozva, nem érdemes itthon elkótyavetyélned a tehetségedet és a tudásodat.

A gyakorlat arra is jó lesz, hogy megtapasztald, mennyire nehéz a filmes élete (pl. egy-egy filmforgatás maga a kín... éjszakai műszakok, téli forgatás, 12-14 órás munkanap, bunkó stábtagok, stb...) Szerezz meg itt valami végzettséget, és külföldön kamatoztasd, hidd el, jobban jársz.


És persze addig is, ha tényleg annyi ötleted van, meg történet kering a kis fejedben, fogj egy füzetet, vagy szövegszerkesztőt, és ÍRJ. Lehet, hogy nem filmes, hanem író lesz belőled. Ki tudja?... Még a végén befutsz.

2011. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A nyelvekkel nincs gond,szeptemberben lesz 8 ill.5 éve h tanulok és mind2 jól megy:)A filmezéssel kapcsolatos kín sem riaszt nagyon(legalábbis amit eddig írtál)azt a munkát kibírom a bunkokat meg eddig sikerült leállítanom higgadtan,de annál nyomatékosabban:)
2011. júl. 8. 15:46
 10/15 A kérdező kommentje:
De érte mit mondtál,és fontolóra veszem:)Írni meg általában írok ha vmi eszembe jut.Azaz inkább rajzolok,de fogalmazásból sem voltam soha rossz:)
2011. júl. 8. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!