Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aki nem olvasta a Harry...

Aki nem olvasta a Harry Potter könyveket, az mennyit ért a filmből? Összeáll a kép?

Figyelt kérdés
Én olvastam és így természetesnek érzem, hogy értem, de sokszor kihagynak dolgokat és kíváncsi vagyok mennyire érthető annak, aki csak a filmeket nézi.
2011. júl. 10. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak a filmet néztem (köszönhetően a RTLnek többször is) és nekem nagyon is érthető.
2011. júl. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hm szerintem ,aki nem olvasta nem értheti úgy. Persze a cselekmény összeáll azért ,de alapvetően a fő gondolatot,a könyveknek a valódi jelentését nem mindig lehet leszűrni a filmekből,mert a látványra és az akcióra fektetik a hangsúlyt.
2011. júl. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamennyire értik, de rengeteg magyarázat, összefüggés kimarad nekik. Én a könyvre esküszöm, sokkal jobb, mint a filmek.
2011. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van pár dolog.

Az 5. rész ugye arra épül,hogy nem hisznek Harrynek,hogy tudjuk ki visszatért.

Miért nem rakták a temetős emlékét a merengőbe?Erről nincs szó a könyvben?Mert szerintem alapvető,ezzel kellett volna kezdeniük.

Aztán.Dumledor az igazgató és roppant elfoglalt,de mit csinál azon kívül a 6.részig,hogy év elején-végén beszédet mond?

És az is érdekelne,hogy Hagrid melyik házba járt,mielőtt kirúgták.

Miért mondják mindig azt,hogy Szedriket Tudodki ölte meg,mikor Féregfark végzett vele?Vagy ez csak filmes esetleg fordítási baki?

2011. júl. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Milyen temetős emléket,és miért kéne a merengőbe rakni?

"Aztán.Dumledore az igazgató és roppant elfoglalt,de mit csinál azon kívül a 6.részig,hogy év elején-végén beszédet mond? " --- ez ki fog derülni számodra az utolsó filmből (legalábbis remélem). :)

2011. júl. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2:43 Itt az a lényeg, hogy akik Harry oldalán állnak, azok hisznek neki, de az ország vezetői nem akarják ezt elfogadni, hogy Voldemort visszatért, mert pánikot keltene, összeomlana minden stb. Tehát igazából nem kell semmilyen emléket megnézniük, mert aki hinni akar, az hisz benne.
2011. júl. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én pont azért olvastam a könyveket, hogy megértsem. A filmek is rettenet jók, de vannak részletek, amiket egy könyvben jobban át tudunk tekinteni, vagy többet megtudunk róla. Pl az animágusok, vagy Voldemort története.
2014. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!