Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Gyűrűk ura és harry potter...

Gyűrűk ura és harry potter közötti hasonlóság vélemény?

Figyelt kérdés

sok helyen olvastam már hogy a harry potter az egy gyárák ura koppintás. sokáig nemis értettem, de amikor kijött az utolsó rész rájöttem hogy jé tényleg.

szal az utolsó két rész tök olyan volt mintha a gyűrűk urát néztem volna szerintetek?


2011. júl. 29. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
Én nem vagyok nagy Gyűrűk Ura rajongó, nem is igazán vagyok tisztában a lényegével, mert nem olvastam,csak a filmeket láttam,de az sem kötött le. Így erről nem is tudok véleményt mondani, viszont kikérem magamnak azt, hogy a Harry Potter koppintás.
2011. júl. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Harry Potter voltaképpen több régi már megírt mesékből,regékből áll össze..Az egész történet egy csokorba volt összegyűjtve..

Kábé ugyanúgy mint az AVATAR film.Az is egy csomó filmből lett összetákolva..

Harry Potterben sok Ír,angol mondák,mesék vannak..Így elképzelhető,hogy a gyűrűk urából is vannak részletek..(bár nem láttam a Harry potter filmet)

2011. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
csak arra gondoltam. hogy mindkettőben volt egy sötét ur aki egy tárgyba tette a lelkét. legyőzték a tárgy megmaradt és visszatért. majd a kiválasztott főhős feladata elpusztítani a tárgyat. mellesleg a gyűrű nyakban lógott és megőrült a hrodozója agresszív lett etc. hp ban ugyanez volt a part1 ben. ráadásul vándorolnak mindkettőben mert a tárgyakat nem lehet ám akárhogy elpusztítani.
2011. júl. 29. 12:56
 4/18 A kérdező kommentje:
de érdekes ha hp-t szereted a gyűrűk ura meg nem fogott meg mert a halál ereklyéi és a gyűrűk ura majdhogynem egy és ugyanaz :D
2011. júl. 29. 13:00
 5/18 anonim ***** válasza:
46%

Nem azt mondom, hogy nem jó a Gyűrűk Ura, pont azért nem véleményezem magát a könyvet, a történetet, mert nem olvastam. De a filmek nem igazán fogtak meg. Szépen meg vannak csinálva, látványosak, de nem igazán keltette fel az érdeklődésem.

A Harry Potternél valószínűleg azért más, mert azokat elolvastam és nem a film alapján ítélem meg.

Szóval: az hogy néhány dologban hasonlít nem meglepő, mert ez elég népszerű téma, ha megfigyeled. Nem Rowling és nem is Tolkien az első,aki ezt a témát választja. Rowling-ot rengeteg történelmi esemény inspirálta, főleg a nácizmussal lehetne hasonlítani a történet alapgondolatát, Voldemort személyiségét stb.

2011. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
most megfogott valami. azt írtad nem tolkien volt az első aki erről a témáról írt. ki volt az első? nagyon érdekelne mert talán elolvasnám. én ugytuttam tolkien találta ki mindezt 1930 körül. a hobbit című könyvel
2011. júl. 29. 13:55
 7/18 anonim ***** válasza:
Hát én konkrétan nem tudom, de az alapötlet már szerintem évezredekkel ezelőtt jelen volt. Arra gondolok, hogy a gonosz és a jó harca, és általában egy fiatal fiú küzd a gonosszal, aki már nem is teljesen emberi lény. Ezért mondom, hogy egyikük sem lopta, csak merítettek a korábbi mítoszokból és legendákból. Erre akarok utalni. Persze mindegyikük hozzátette a saját kis ötleteit, a maga világát építette fel. De ezek nem lopások.
2011. júl. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
és ha már itt tartunk, Voldemort nem egy tárgyba tette a lelke darabjait, hanem 7-be..:DD
2011. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

persze, hogy részben hasonlítanak, hiszen a fantasy könyvek tele vannak mesei elemekkel-értem itt a jó és a rossz harca, meseszámok, happyend stb. Am most hogy mondjátok ez a vándorlás, hurcolás tényleg elég hasonló.

Az pedig biztos, hogy nem Tolkein volt az első aki ilyen témában írt. És mi van a klasszikus mesékkel-pl.Hófehérke, hamupipőke? ezek is elég kitaláltak (törpék, tündérek, boszorkány stb. nemde?) na jó, ezeket azért mégse lehet összehasonlítani, de mégis... Ja és ott van a Narnia is, bár az már lehet, h a gyűrűk ura után volt...

2012. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%
Előfordulhat, hogy a két könyvsorozat hasonló (A Gyűrűk Urát nem olvastam, csak az első részt láttam, de egyáltalán nem kötött le), de szerintem a Harry Potter-sorozat sokkal élvezhetőbb.
2012. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!