Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Gyűrűk urával kapcsolatban...

Gyűrűk urával kapcsolatban lenne pár kérdésem. Segítenél?

Figyelt kérdés

1.Miért küldött Szauron olifánt sereget egy várostromhoz?

2.A gondori katonákat miért győzik le olyan könnyen az orkok?

3.Szauron miért nem gyártott több uruk-hait?


2011. aug. 1. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Az olifántok a haradi hadseregben voltak, a déli embereknél akik Szauron szövetségesei. Miért küldte oda őket? Számított egy gondori kitörésre és sík terepen nehéz legyőzni egy mumakilt.

2. Azért nem olyan könnyen. Ha filmre gondolsz akkor az filmes eszköz, hogy gyorsan meghalnak. Így nagyobb a reményvesztettség hatása.

3.Szauron nem gyártott uruk-hai harcosokat. Az Szarumán volt. Azért "gyártott" annyit amennyit mert úgy gondolta ennyi is elég lesz Rohan elfoglalásához, az entek támadására pedig nem számított.

2011. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Így már értem, köszönöm.

Még 2 kérdésem lenne:

Szauron nem tudott volna gyártani úgy,mint Szarumán Vasudvartban?

Körülbelül hány fős lehetett a támadó sereg Gondor ellen?

2011. aug. 1. 21:08
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Ez egy kicsit komplikált. Ugye az urukok goblinok és emberek torz keverékei amiket Szarumán sötét bűbájokkal hozott létre.Valószínűleg Szauron is képes lett volna erre, de test híján ez nehézkes munka.

2. Olyan 50-100 ezer fő között ha jól emlékszem.

2011. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi,látom te értesz a trillogiához.

Annyit még el tudnál mesélni,hogy mit jelent az,hogy móriai ork?Azok hogy kerültek oda,ott is születnek újak,kijönnek onnan?Erre nem találtam választ sehol.

2011. aug. 1. 21:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Nos Móriában ugye törp királyság volt amit Durin alapított még az Első Korban. Úgy emlékszem a Másodkorban, Szauron uralma idején Móriát elfoglalták az orkok, trollok meg egyéb ilyen förtelmek ugyanis a mithril után kutató törp bányászok felébresztették a balrogot, aki a törpök nagy részével végzett. Ezután az orkoknak könnyű dolguk volt. Beköltöztek oda és igen akik a Gyűrűk Urában szerepelnek ott is születtek. A körülmények miatt lettek olyan csökevényes kinézetűek. Később Balin megpróbálta visszafoglalni Móriát, a GYU-ból kiderül mi lett a vége.Remélem tudtam segíteni.
2011. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen így már értem ,köszi.Engem nagyon foglalkoztat a móriás rész.Kár hogy csak kitaláció:(
2011. aug. 1. 22:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is nagyon szeretem Tolkien világát. Ha érzel hozzá kedvet bátran olvasd el a könyveket is. Nem fogod megbánni. :)
2011. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Lehet hogy el fogom olvasni:)

Amúgy Móriába visszaköltöznek a törpök Sauron legyőzése után?Vagy ott életben maradtak az orkok.Mert számomra még ez a nagy kérdés,hogy az összes ork elpusztult az utolsó csatánál?

2011. aug. 1. 22:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen a törpök visszatérnek Móriába a Negyedkor elején. A balrog pusztulása után, már nem volt nagy ügy legyőzni a maradék orkot. Sajnos már nem emlékszem ki vezeti a visszahódítást. :( Amúgy nem pusztul el az összes. De jelentéktelenné válnak vezér nélkül.
2011. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék az egyik válaszhoz, hogy amikor még megjelent a 3. rész filmen, akkor a készítők mondták, milyen nagy kihívás elkészíteni Minas Tirith ostromát, valamint milyen nehéz lehetett ott harcolni, mert 650 000 ork sorakozott fel Pelennor mezején. Bár számomra hihetetlen volt ez a szám, az "így készült"-ben ez volt.
2011. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!