Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az emberek miért néznek...

Az emberek miért néznek drámákat? Mert szeretnek sírni és szenvedni? Vagy örömük lelik mások bánatában?

Figyelt kérdés
Miért néznek az emberek drámákat? Hogy szomorúak legyenek? Vagy pedig élvezkedjenek mások szenvedésén? És ha így van ez nem káröröm? Mert szerintem egy ember nem "szórakozásból" néz drámákat, valami más oknak kell lennie szerintem
2011. aug. 23. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ki miért néz drámát az szerintem lehet akár egyénfüggő, sőt szerintem biztos. Én nem kifejezetten vagyok oda ezekért, de személy szerint ha megnézek egyet, azt akár többször is megtudom nézni, hisz nekem fontosak az első benyomások, hogy mennyire van összhangban a lelkivilágommal.


Sok filmet azért vagyok képes többször megnézni egy héten , mert az akkori -jelen- érzéseimet jól palástolják.


Én konkrétan nem maga a Drámai műfajon sírok vagy szenvedek, (bár ez utóbbi sose fordult elő) , hanem különböző jelenetnél, ami lehet horror, vígjáték akció, egy jó forgatókönyv a kellő érzéseket képes kicsalni az emberből ha az tényleg szívszorító.


Remélem valamennyire kielégítő volt a válaszom :)

2011. aug. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én utálom a drmámákat,nagyon.De pl az Ezel című sorozat is elég drámai,de ezt mégis szeretem =)
2011. aug. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én pl. azért nézek drámákat, mert változatosak. Van olyan rész, hogy végigsírom. Van olyan, amit végignevetek. Természetesen csak a koreaiakat, de most elkezdtem nézni A szív útjait is. :)
2011. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A film csak alig 100 éve fedezte fel magának a drámákat, azonban a műfaj már évezredek óta létezik.

Azok miért voltak olyan népszerűek? Azok miért irodalomtörténeti jelentőségűek?


Azért, mert maga az élet is dráma. Az emberek szeretnek mások drámáján, tragédiáján "élvezkedni", mert örülnek annak, hogy az események nem velük történnek meg, mégis képesek átélni a helyzetet, szükségük van a katarzisra, a drámai csúcspontra.


Ilyen az ember, ilyen az élet, természetes, hogy a mindenkori képzőművészet - most épp a film is - feldolgozza a témát.

2011. aug. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!