Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi történt a családommal?...

Mi történt a családommal? Teljesen megválltozott a filmes értékrendjük, ami kihat a mindennapokra és rám is! Mit tegyek? 18F

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet a következő: a családom (édesanyám és testvérem, apukám nem velünk él) filmes értékrendje teljesen megváltozott. Évekig ellenezték az erőszakos filmeket, horrort, agresszív tartalmú videójátékokat stb... Ez drasztikusan megválltozott az elmúlt kb fél évben, mert fokozatosan nyitnak az ilyen dolgok felé, ami meg is látszik a jellemükön. Sokkal indulatosabbak, hevesebbek, agresszívabbak, robbanékonyabbak (korábban ABSZOLÚT nem volt ez jellemző!), vitát generálnak, káromkodnak és sajnos átvették ezen filmek színészeinek jellemüket. Egyszerűen megártott nekik a sok ilyen vértócsa film... Azért nézik mert úgy tartják, ezektől ők "többek lesznek", művelődnek, tágúl a látókörük stb... Ha nekik "többnek lenni" azt jelenti, hogy ők is ugyanúgy viselkednek mint ezekben a filmekben és ellesik mocskos viselkedésük, akkor inkább nem mondok semmit... Szeretném visszakapni a régi, kedves, toleráns, szerető családom! Elegem van ebből a pokoli, drámai jellemi és erkölcsi zuhanásból!!


A másik pedig az, hogy azt szeretnék Én is nézzem velük ezeket, mert azzal indokolnak amit már írtam ("többé vállni"), de ha ilyen mellékhatása van a dolognak akkor eddig is baromi jól tettem hogy elkerűltem ezeket a dolgokat messzire... A másik meg, hogy erősen ellenzem az erőszakot és agrssziót, sem a valós, sem a színlelt (színészi játék) erőszakot nem szeretem... Mert egyrészt nem érdekel, másrészt pedig taszít engem a dolog. Az meg, hogy ezektől "több lesz valaki" szerintem erősen kétséges...


Szerintem a médiának köszönhető hogy az embereknek megváltozott az agresszióhoz és annak látszatához való véleménye, viszonya... A média szerint ez érték és jó dolog... Az a "helyes" ha indulatos vagy, veszekszel, gyűlölködsz, miképpen pl az erőszakos filmekben. Ez a "követendő", s a TV, mozi ONTJA magából a vérrel, gyűlölettel teli alkotásokat. Szerintem a családom is csapdájába esett ennek az agymosási folyamatnak.


Szeretném megváltoztatni a dolgok menetét és elérni hogy ismét egy olyan család lehessünk, ahol képesek vagyunk indulatok, hevesség nélkül leülni és beszélgetni!!! :,( Borzalmasan hiányoznak azok az idők, mielött még nem kezdtek el "művelődni"...


Említek néhány címet, amiket a fél év alatt néztek meg: Tégla, Harcosok klubja, Leon a profi, Keresztapa 1-3, Requiem egy álomért, Hannibál, Fekete hatyú, A bárányok hallgatnak, Die Hard, Bújócska, A sebhelyesarcú stb...


2011. aug. 30. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ott van a probléma gyökere hogy korábban kerülték az ilyen filmeket mint a leprát, most pedig még őket is hirtelen érte a filmes agresszió. Ha mondjuk egész idő alatt "kicsit ebből kicsit abból" alapon választottak volna filmeket akkor nem lennének most ilyenek. Ez olyan mint az alkohol: minél jobban tiltják valakinek, annál jobban rá tud szokni.

Én azt mondom, néhányat te is megnézhetsz néha. Azok között amiket felsoroltál van néhány amely nem csak az erőszakról szól hanem mondanivalója is van (Harcosok klubja, Rekviem egy álomért). Ezeket én se ajánlom mondjuk 18 év alatt, de afölött igen.

2011. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Üdvözlet! Én úgy vélem, hogy akármit is lát egy normális ember a TV-ben, akármilyen filmet is néz meg, egy normális értékrenddel rendelkező felnőtt embert egyszerűen kizárt, hogy megváltoztasson. Az, hogy te nem szereted ezeket a filmeket, abszolút a te dolgot és ezt tiszteletben is tartom. Az, hogy miért nőtt meg az erőszak nem a filmek miatt van, ezt butaság állítani. A média valamilyen szinten tudja befolyásolni az emberek gondolkodását, de, hogy egy teljesen normális személyből a média, illetve a filmek egy homlokegyenest más személyiséggel rendelkező embert faragjanak, az elég meredek következtetés. Ilyen nincs. A bűnözésnek, az agressziónak bizony vannak okai, (ebbe nem szándékozom részletesen belemenni, mert kicsit messzire vinne, de elsősorban a rossz szocializáció, nem megfelelő nevelés, körülmények, és esetekben pszichológiai, biológiai okokat lehetne megnevezni, véleményem szerint) de azért, hogy minden baj forrása a média lenne tényleg túlzás. Azoknak az összeesküvés-elméleteknek, miszerint az emberek tudatát szándékosan befolyásolja a média, hogy rabszolgákat neveljenek ki stb, szerintem elég buta dolog felülni. Mindössze arról van szó, ha az ember egyetlen forrásból tájékozódik a világ dolgairól, továbbá elhisz mindent a reklámoknak könnyen megvezethetik, bizonyos dolgokat eltitkolhatnak előle.(pld. különféle bűnesetek, a telefonos jósok) Ezt megfelelő tájékozottsággal, élettapasztalattal könnyen ki lehet küszöbölni, elég csak annyi, hogy az ember ne mindent, és azonnal higgyen el, hanem gondolkozzon is rajta. Viszont van egy csoport, akik a média által könnyen befolyásolhatóak: A gyerekek. Akiknek még nincs kialakulva a megfelelő személyiségük, nincs szilárd világképe, és életkorukból kifolyólag hajlamosak arra, hogy átvegyenek a környezetükből bizonyos viselkedésmintákat, azok, bizony könnyen lehet, hogy a különféle filmek hatására erőszakosabbak lesznek. De itt sem a média a bűnös, hanem a szülő, mert ha foglalkoznak azzal a gyerekkel, és nevelik, nem pedig a TV neveli, semmi baja nem lesz a szóban forgó filmektől. (Az persze más, ha nem szereti az ilyeneket, esetlegesen fél tőlük, stb. de itt most nem arról van szó, hanem arról, hogy mennyire befolyásolja a személyiségét.) ÉS akkor most térjünk vissza a szüleidre. Ahogy mondtam szerintem itt nem a filmek a bűnösök, hiszen, teljességgel kizárt, hogy pár film ilyen radikális módon megváltoztassa az egészséges felnőtt ember személyiségét. Vagy valami más probléma van a háttérben, amiről nem tudsz. (pld. anyagi gondok, a párkapcsolatban nem stimmel valamit, esetleg egészségügyi probléma.)
2011. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Bocs, figyelmetlen voltam, most látom, hogy az apukád nem veletek él, és anyukádról meg a testvéredről van szó. Ez megváltoztathatja a szituációt, kérdéses, hogy a testvéred hány éves.
2011. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ízlések és ficamok. Azért, mert neked nem tetszik egy film, az közel sem jelenti azt, hogy az a film rossz is, ill. az erőszak is lehet többféle. Van film, amiben az erőszak a mondanivaló szerves és fontos része, és van olyan, amiben egyértelműen öncélú.


Az erőszak évezredek óta, sőt, a kezdetek óta az emberi élet szerves része, természetes, hogy mindezt a médiában, a filmekben is megjelenik. Vagyis az erőszakot és az agressziót nem a média találta fel, legfeljebb eltorzítva közvetíti.


Az, hogy a filmekben, tévében látottak gyökeres személyiségbeli változásokat idézzenek elő egy emberben, pláne már kialakult értékrendű, érzelmi világú, stb. felnőtt ember esetén, kb a nullával egyenlő, de persze megfigyelhetők hatások, de nem ennyire drasztikusak.


"Szerintem a médiának köszönhető hogy az embereknek megváltozott az agresszióhoz és annak látszatához való véleménye, viszonya."


Ebben viszont nagyrészt igazad van, azonban ne felejtsd el, hogy a mai értelemben vett média (tehát az internet, a számítógépes játékok, filmek, kereskedelmi tévék, stb) mindössze pár évtized óta létezik (oké, a film az közel 100 éve, de a filmes erőszak megjelenési formái egy külön téma lenne), és erőszak, agresszió már ezt megelőzően is bőven volt, sőt, ami azt illeti, sokkal-sokkal durvább megjelenési formákban is.


Ha az emberek, eseteben a szüleid, nem képesek felismerni és megérteni a látottakat, nem képesek különbséget tenni erőszak és erőszak között, nem képesek felismerni az esetenkénti többletjelentést, mondanivalót, az róluk állít ki szegénységi bizonyítványt. Ez szomorú, de el kell fogadni, mivel nem vagyunk egyformák. Mindenkinek más az igénye, és mindenki másban találja meg a szórakozását, vagy a "látóköre szélesítését". Értelmes ember felismeri a médiahulladékot, a - ne haragudj - primitív barmok viszont nem, de ez ellen nem lehet mit tenni.


Akármit mondanak neked, ha te nem akarsz ilyesmit nézni, akkor nincs joguk ezért téged vegzálni, "meghurcolni", leszidni, bármilyen szankcióval sújtani, pláne kényszeríteni, hogy csatlakozz hozzájuk. Ha mégis ezt teszik, akkor - megint csak elnézést - intoleráns idióták a szüleid, és az ilyenekkel nem érdemes leállni vitázni, mert úgysem fogják soha megérteni, mi a bajod, miért állsz ellen.


Az említett filmek közül több is remekmű, ami erőszakos mivolta ellenére is értékes filmalkotás, esetenként a filmtörténet fontos szereplője, pl. a Harcosok klubja, a Keresztapa-trilógia, a Leon, a Requiem, a Fekete hattyú, A sebhelyesarcú, stb.


Amúgy lehet, hogy te vagy az, aki éppenséggel tévedésben vagy, és nem látsz az erőszakos felszín alá, te hiszed azt némely film esetében, hogy csak mert vannak benne erőszakos jelenetek, akkor már rögtön médiaszemétről van szó. Az erőszak természetesen nem szép dolog, de azért nem kell átesni a ló túlsó oldalára sem, és nekiállni álszenteskedni.

2011. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!