Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ajánlanátok művészfilmeket?...

Ajánlanátok művészfilmeket? Amik tetszettek is.

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

A zongoratanárnő

Antikrisztus

nagy kedvencem [link]

A legyek ura

Álmodozók

Dorian Grey

Anyádat is!

Teljes napfogyatkozás

Amadeus

Észvesztő

Coco Chanel

Keserű méz

Holt költők társasága

A rém

Add to Watchlist

A szabadság útjai


amennyiben ezek művészfilmnek számítanak (nem tudom, de úgy gondolom), akkor bátran ajánlom őket :)

2011. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm :)a pi nekem is nagyon nagy kedvencem, tudom ajánlani a rendező többi filmjét is :) még az amadeust is láttam és az is tetszett, szóval bízom a többi filmedben is :)
2011. szept. 26. 18:05
 3/12 anonim válasza:
Fehér Leander. Azt nézd meg.!
2011. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A Halászkirály legendája (Amerikai)

Tétova tangó (Francia)

A kísérlet (Német)

Mások élete (Német)

Lábad között (Francia)

Transamerica (Amerikai)

2011. szept. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

A felsorolt filmek legtöbbje nem művészfilm.

Az amerikaiak mindegyike - egy-két kivétellel - csak nem mainstream kommerszfilmek, de ettől még nem lesznek "művészfilmek".

Pl. a Holt költők társasága, noha remek film, de hollywoodi alkotás, csakúgy, mint az Amadeus, a Halászkirály, stb.

A Kísérlet sem művészfilm, de aztán rohadtul nem az! Sem a téma, sem a kivitelezés szempontjából.


Pár művészfilmcím, a teljesség igénye nélkül:


Négyszáz csapás

A sorompók lezárulnak

Biciklitolvajok

Ha

Alphaville

Csend

Úrvacsora

Rettegett Iván

A föld

Országúton (különösen ajánlott a megnézése!)

stb.

2011. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves előző!


Kérlek homályosíts fel, hogy pontosan mitől/miért mondják egy filmre, hogy művészfilm!

És még valami: miért csak viszonylag régi filmeket soroltál ide?


Akkor gondolom nálad vagyis a te gondolkodásod szerint művészfilm az össze Bergman vagy Fellini-film. De manapság nincsenek ilyenek? Szerintem pl. az Anyádat is! abszolút művészfilm.

És a kérdező élvezhető filmeket keres gondolom, persze ez relatív, de én a Suttogások és sikolyok-at nem élveztem, még a Tükör által homályosan oké...

2011. szept. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

találtam egy elég hosszú listát: [link]

ezek közül ez volt, ami tetszett, persze felét se láttam :( [link]


ez sem rossz [link]

2011. szept. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ma 23:04


A művészfilmnek nincsen pontos definíciója, az viszont egy többé-kevésbé elfogadott magyarázat, hogy az olyan filmek közé lehet sorolni a "művészfilmeket", amiknek nem a szórakoztatás a célja, nem azért készítik, hogy közönségfilm legyen belőle, vagy hogy üzleti termékként visszatermelje a készítése költségeit. Emellett meg van benne egy szintén csak körülírható művész igény, mondanivaló, mögöttes gondolat és tartalom, ami egy kommerszfilmre általában nem jellemző, de legalábbis nem olyan mértékben, mint egy "művészfilmre".


Azért soroltam fel viszonylag régi filmeket, mert ma már nem igazán készülnek ilyen volumenű "művészfilmek". A filmművészet, mint olyan, nagyon háttérbe szorult a kommersz javára. Az is jelzi ezt, hogy ma egy akármilyen embert megkérdezel filmekről, szinte 100%-ban hollywoodi címeket fog mondani. A komolyabb mondanivalójú filmesek meg kb. ismeretlenek a szélesebb közönség előtt, mivel ott nem a profitszerzés az elsődleges cél, hanem a mondanivaló. A nyugati, produceri típusú filmek elsősorban szórakoztatóipari termékek, és már rég nem akarnak nevelni, oktatni, véleményt mondani, körüljárni valamilyen társadalmi problémát, stb.


Igen, Bergman és Fellini kifejezetten művészfilmeket készítettek, legalábbis esetükben nem igazán lehet beszélni olyan jellegű filmkészítésről, ami manapság jellemző. Hozzáteszem, nem vagyok lila felhőben kóválygó filmsznob, de ha már filmművészetről, művészfilmekről van szó, akkor 100-szor egy Fellini és Országúton, mint egy Holt költők társasága, noha az is jó film a maga nemében.

Bergman és Fellini éppenséggel az ismertebb rendezők között vannak, amikről az átlagember is "hallhatott", azért hoztam fel őket példának.


Az élvezhetőség szerintem szubjektív dolog, egyénfüggő. Bergmantól én pl. A hetedik pecsétet "élveztem", de más filmjeit már kevésbé. Itt jegyzem meg, egy film nem attól jó, vagy rossz, hogy valakinek tetszik, vagy nem.


Úgy gondolom, a kérdezőnek nem kéne összekevernie Gizikét a gőzekével, és az sem lenne jó, ha a válaszolók nem pontos válaszokkal halmoznák el csak azért, mert nincsenek tisztában bizonyos fogalmakkal, vagy filmtörténeti dolgokkal.

Egy film nem attól lesz "művészi", mert éppenséggel nincsenek benne robbanások meg lövöldözések.

Ez egy elég nehéz téma, hiszen magát a művészetet sem sikerült még egyértelműen definiálni.

2011. szept. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Érdekes bekezdés:


„A művészfilmnek nincsen pontos definíciója, az viszont egy többé-kevésbé elfogadott magyarázat, hogy az olyan filmek közé lehet sorolni a "művészfilmeket", amiknek nem a szórakoztatás a célja, nem azért készítik, hogy közönségfilm legyen belőle, vagy hogy üzleti termékként visszatermelje a készítése költségeit. Emellett meg van benne egy szintén csak körülírható művész igény, mondanivaló, mögöttes gondolat és tartalom, ami egy kommerszfilmre általában nem jellemző, de legalábbis nem olyan mértékben, mint egy "művészfilmre".”


Tehát bár a művészfilmnek nincs definíciója, de azért amiket mi írtunk, azok nem azok. Hmm, helytálló érvelés. Ha egy film véletlenül visszatermeli a költségeit, akkor szegényke máris kiírta magát a művészi kategóriából. (Biztos vagy benne, hogy az általad felsorolt filmek nem voltak profitábilisak a maguk korában?)

Illetve szerinted az egyik korábban felsorolt filmben sincs meg a művészi igény, illetve mögöttes gondolat és tartalom, bár ezeket sem tudod definiálni.


„Igen, Bergman és Fellini kifejezetten művészfilmeket készítettek, legalábbis esetükben nem igazán lehet beszélni olyan jellegű filmkészítésről, ami manapság jellemző.”


Sőt, Mozart egész más zenét szerzett mint a mai zene, ezért ma már nincs is művészi zene… ugye? Da Vinci máshogy szobrászkodott, mint a mai szobrászok, ezért szobrászatból sincs már ma művészi… A művészet mint olyan ezek szerint „lezárult” valamikor régen, ugye?



„Hozzáteszem, nem vagyok lila felhőben kóválygó filmsznob”


Mondjuk szerintem de igen. Idejössz, leoltod a népeket de minden érv nélkül, gyakorlatilag a szubjektív értékítéleted alapján (mert definíciód nincs) kipöckölsz pár filmet a filmtörténetből, és közben fitogtatod a műveltségedet. Egy rossz sznob hólyag benyomását kelted igazából. Ráadásul az érveid semmivel sem érnek többet a „régen minden jobb volt” típusú aranykor érveknél.

2011. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Ó, te Mestere A Filmművészetnek, akkor homályosítsd már meg műveletlen, sötét elmémet, mert ezek szerint az elmúlt 20 év filmes tanulmánya és tapasztalata, amivel rendelkezem, esetemben - úgy tűnik - fölöslegesnek bizonyult.


Ha nem vetted volna észre, okoskatörp, ez itt a gyakorikérdések, ahol jórészt csupa műveletlen és táékozatlan tökfilkó leledzik, akiknek általában hupilila fingjuk sincs az általuk feltett kérdések valódi jelentéséről, ezért muszáj miattuk egyszerűen fogalmazva válaszolni, hogy ők is megértsék. Ez a filmes jellegű kérdésekre fokozottan jellemző, hiszen a kérdezők/hozzászólók 99%-ának fogalma sincs a témáról, számukra a film az egyenlő a hollywoodi alkotásokkal, mivel nem látnak mást, azt sem tudják, hogy filmek nem csak Amerikában, hanem a világ más részén is készülnek. Amerikai filmeket látnak a plázában, ezért film az csak amerikai kommersz lehet.


De úgy látom, személyedben egy helyi Tarr Bélát tisztelhetünk, aki majd elmagyarázza nekünk, póroknak, hogy is van ez a dolog igazából. Nos, akkor taníts minket!

2011. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!