Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok a Gyűrűk Uráról?

Mit gondoltok a Gyűrűk Uráról?

Figyelt kérdés
Ti még emlékeztek a Gyűrűk Urára? Mit gondoltok róla? :D
2011. szept. 26. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Anno megnyertem az első részt VHS-en. Elkezdtem nézni, de annyira nem történt semmi, és az is annyira unalmas volt, hogy valahol egy óra táján kivettem a videóból, és azóta sem néztem meg egyik filmet sem. Sosem csíptem a fantasy-t, a GyU esetében meg szerintem jóval nagyobb a füst, mint a láng.
2011. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Uh, persze, olvastam a könyveket, meg is vannak, bár azok másodszori olvasásra nem akarnak menni... :S Mindig elakadok az elő könyv felénél-háromnegyedénél...

A filmek szerintem jók lettek, márpedig az adaptációknál általában meglehetősen kritikus vagyok, de tényleg tetszettek. :D Én szeretem és már nem egyszer láttam őket. :D

2011. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne emékeznék A Gyűrűk Urára? Kétszer olvastam. A filmet is többször megnéztem, de a hangulatot nem adja vissza. Ez mondjuk várható volt: elsősorban a látványra mentek rá, meg ugye legyen romantikus szál, stb.

Könyvben nekem pont az első kötet volt a kedvencem. Az meg hogy nagyobb a füst, mint a láng; A Gyűrűk Ura egy alapmű. Lehet szeretni vagy nem szeretni, de az erényeit elvitatni nem, ti. hogy a fantasy műfaj egyik alapköve, amiből a mai napig merítenek. Megjegyzem, szerintem lepipálja a követőket. Szóval nem kéne fikázni, vagy ha megteszed, kedves első hozzászóló, egy kicsit fejtsd ki, mi vele a gond!

2011. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 bánomisén ***** válasza:
49%
Ez az, amit inkább olvasni érdemes, mint filmen megnézni. A könyv eszméletlen jó. A film meg látványos, de nem több.
2011. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Ma 12:11


Én nem fikáztam a regényt, én a filmről fejtettem ki a véleményemet, de ezek szerint számodra ez nem volt egyértelmű. (Bár olvasva a kategóriát - filmek/sorozatok - szerintem nyilvánvaló, hogy NEM a regényről tette fel a kérdést a kiíró.)


A regényt nem olvastam, mivel nem vagyok rá kíváncsi, és még mindig nem csípem a fantasy-t, azonban ez nem jelenti azt, hogy elvitatnám a mű jelentőségét. Egyszerűen csak személy szerint engem nem érdekel. Ennyi.


A füstös-lángos hasonlatot is a filmekre értettem, nem a regényre.

2011. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

12.11 vagyok.

Attól tartok, félreértettem valóban a dolgot, bocs!

Bevallom, nekem megvan mindhárom rész, méghozzá négy lemezes változatban. Ugyanakkor valahogy különválik számomra a könyv és a film - a már vázolt okokból. Szerintem jó kis látványos film, de sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle.

2011. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszopkat! :) Az én részemről kedvelem a filmet, tulajdonképp a könyvet nem olvastam és nem is akarom olvasni, merthogy a filmtől sem ájultam el, de elnézegetem. :D
2011. szept. 29. 20:48
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem szeretem. Nem tud megfogni az egész világa. Túl zavaros, túl megfoghatatlan. Előbukkannak mindenféle lények, történnek mindenféle csodák és ez a középkorias viselet meg beszéd sem jön be.


És mondhattok akármit, a Star Wars háttértötrténete sokkal kidolgozottabb. Ismerem a GYU-ét is, de a SW-éval nem vetekedhet.

2011. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát...a könyv jobb
2013. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jo mesefilm, vagy fantasy, mindegy minek hívjuk. Alapmű, ahogy itt sokan írták. Bar persze lényegesen rövidebb mint a könyv a több száz névvel, részletes családfákkal, megalkotott nyelvekkel, részletes térképekkel, fuggelekekkel. Nem csodalom hogy több mint 10 évig írta, hiszen nem is egy nyelvet alkotott meg közben (tünde nyelvekből pl kettőt, amit sokan mar tanulnak is). Iskolákban sok helyen kitelezo vagy ajánlott olvasmány lett.

A star warsnak nincs ilyen torenelmi nyelvi háttere, es nem tobb száz szereplos mint Tolkien Gyűrűk ura könyve. Ez sokkal részletesebb, a tulajdonneveket (kb 5000!!) képtelenség megjegyezni, a csaladfakat szinten. En meg életemben nem láttam ilyen részletesen kidolgozott könyvet.

2017. febr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!