Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak nekem csalódás a történel...

Csak nekem csalódás a történelem elferdítése filmekben?

Figyelt kérdés

Néha egy egy filmnél vagy sorozatnál feltűnik hogy ha történelmi személyről szól a film,akkor a filmkészítők elrugaszkodnak a valóságtól.Vagyis a filmben teljesen másképp zajlik,mint ahogy volt..

PL:

Nemrég néztem a Tudorok sorozatot.Egy darabig tetszett,hogy milyen jól állnak a történelemhez,de végül ők is elkövették a hibákat mint mások.Az film amúgy is izgalmas,de még nagyobb izgalom miatt megváltoztatták pár valós személy élet történetét.Nem úgy mutatták be,ahogy a történelem emlékezik rájuk.


Vagy a görög mitológiai filmeknél nagyon sokszor összekeverik a görög mondákat,vagy ahhoz társítják akinek még véletlenül sem volt köze hozzá.Engem ez nagyon zavar,mert sok fiatal megnézi,és bár tanulhatnak belőle,de tévesen..Csak én veszem észre ezeket a dolgokat?


2011. okt. 11. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy írod. Ezeket a változtatásokat a dramaturgia miatt szokták bevetni az alkotók. Kivesznek, hozzátesznek a történethez. Szemet kell hunyni felette, mert ez mindig így lesz.
2011. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. A játékfilmekben (főleg az amerikaiakban) az érzelmi hatást, a katarzist dramaturgiai eszközök alkalmazásával érik el.

Ha valóságra és történelmi pontosságra vágysz, nézz dokumentumfilmeket (bár ott sem minden pontos némely esetben...)


Amúgy egy vicces példa: anno néztem a Xena-t, ami ugye valamikor az ősi görög időkben játszódott, megspékelve némi fantasy-val, ami a görög mítoszokból merített.

Egyszer Xena és Gabrielle egy dalnokversenyre mentek, ahol beszélgettek résztvevőkkel. Az egyik lelkesen mesélte, hogy Spartacus-ról (!!!!) fog előadni egy dalt.

Előbb hangosan felröhögtem, majd szépen el is kapcsoltam, és soha többet nem néztem a sorozatot.

Ennyit a történelmi hűségről.

2011. okt. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Háháhá!

A Xénának volt egy része,amikor magával Cézárral találkozott.A sztori szerint szeretők voltak régebben.

Egyébként legyen szó bármilyen filmről is az első számú célja a szórakoztatás az eladhatóság,minden más szempont csak ezután jöhet.

2011. okt. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóló kommentjét pontosítanám azzal, hogy az észrevétele a kommersz, azon belül is az amerikai típusú filmekre vonatkozik inkább, azaz túlnyomórészt a hollywoodi filmekre, de hogy cakk-pakk mindegyikre vonatkozna, az enyhén szólva is túlzás és nem is igaz.


Az igaz, hogy a szórakoztatóipar keretei között készült filmeknek, mint üzleti termékeknek, az elsődleges céljuk az eladhatóság, ennek érdekében pedig elég sok szempontot vesznek figyelembe az egész gyártási folyamat során (látványos trükkök, nagy sztárok, grandiózus történet, stb).

Azonban szép számmal vannak olyan filmek is, amelyek esetében az eladhatóság vagy másodlagos, harmadlagos, sokadik szempont, vagy egyáltalán nem is az, mivel nem ilyen célból készülnek. Az ún. művészfilmek tipikusan ebbe a körbe esnek, de ide sorolhatjuk a kisköltségvetésű függetlenfilmeket is, stb, és most persze csak játékfilmekről van szó.

2011. okt. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!