Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A horrorfilmeket miért szokták...

A horrorfilmeket miért szokták megvágni vagy cenzúrázni?

Figyelt kérdés

a horror szerintem lehet beteg,meg durva,az a lényege,nemértem,hogy ki cenzúrázza és miért.úgyis 18+-os,nem?!

nagyon idegesítő.szerintem egyébként is csak gyenge idegzetű cenzúrázhat ilyeneket...


2011. okt. 17. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért, mert minden országnak van egy olyan bizottsága, amely eldönti, hogy mit lehet bemutatni moziban, tévében, és mit nem, azaz mit lehet nyilvánosan bemutatni. (a nyilvános-on van a hangsúly)

Az, hogy miket hagynak benne egy horrorfilmben, nagyban függ az adott ország filmnézési szokásaitól, vagy általában a horrorhoz és az erőszak ábrázolásához való hozzáállásuktól.


Azt hiszem, megegyezhetünk abban, hogy egy késsel való ledöfés nem egyenlő egy premierplánban bemutatott belezéssel, holott mindkettő +18-as jelenet.


A horrornak egyébiránt nem a beteg és durva dolgok ábrázolása és bemutatása a lényege, mert a horror egy gyűjtőfogalom, amibe több minden beletartozik. Amire te gondolsz, az a slasher, vagy gore, esetleg az exploitation, ezekben vannak durva és véres jelenetek.


A döntéshozók meg az esetek nagy részében nem üresfejű nyápicok, akik gyenge idegzetűek, hanem kifejezetten az ilyen feladatokra felkészített emberek, akik nem ok nélkül vágatnak ki bizonyos jeleneteket. Meg kell húzni valahol egy határt. Szerintem te sem szeretnéd, ha a leendő gyereked 12-14 éves korában csecsemőbelezést és embernyúzást nézne a tévében, moziban...

2011. okt. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

én most pl:a Szerb filmre gondoltam.azt tévében kétlem,hogy leadták volna valaha,18 év alattiaknak a boltosok nem adják ki(gondolom).

én a vágatlan verzióját láttam és semmit nem találtam,amit igazából ki kellett volna vágni.a Vomit gore féléket is csak egy bizonyos kör nézi,ezek nem kerülnek gyerekek szeme elé,szal azért nem értem.

(egyébként nem ismerem a horror alműfajait nagyon)

köszi a választ!

2011. okt. 20. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!