Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Ponyvaregény c. filmben...

A Ponyvaregény c. filmben miért szól be Vincent Butchnak, amikor Marsellus bárjában összefutnak a pultnál?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 20:58
 1/6 delusion ***** válasza:

Én tényleg nagy rajongója vagyok ennek a filmnek, és többször is elgondolkoztam rajta, én se láttam benne semmi logikát. Aztán átgondoltam a dolgot.

A napja úgy kezdődött, hogy majdnem agyonlőtte egy csóka a szállodában Jules-szal egyetemben.Aztán onnan eltűztek, de velük ment Marvin. Ezt követően Marvint véletlenül, vagy nem véletlenül fejbelőtte. Minden csupa vér lett, Jules is nem kicsit ideges volt rá, Jimmy-ről nem is beszélve. Ha már Jules: a lövés előtt pár perccel arról beszélgettek, hogy Jules otthagyja a melót. Ez sem tetszett Vincent-nek. A takarítás közepette csupa sz*ros lett a ruhájuk, úgyhogy hideg vízzel megfürdette őket Mr. Wolf, és röhejes ruhákba bújtatta őket. Majd az étteremben is egy eléggé kellemetlen helyzetben találták magukat...és ez az egész pár óra leforgása alatt. Hát ha velem ez megtörténne ennyi idő alatt, én szerintem le is mészárolnám a fél várost...


Na de most jön az "izgalmas" része (erre nem épp én jöttem rá, IMDb-n olvastam): ahogy megérkeztek a bárba, a csapos rögtön tett is neki egy megjegyzést, hogy Mia-t viszi ma este "randira", holott ugye nem randi volt. Aztán jött Butch, Vincent sejthette, hogy miért van Marsellus épületében - azért hogy lekenjék, és elbukja a boxmeccset ("you go down on the third..."). Vince nem hiszem, hogy tisztelné az ilyen embereket, akik pénz miatt elbuknak egy-egy mérkőzést...Butch valamit odaszólt neki, és egyből el is kezdte oltani Vince.


Szóval ez a jelenet valószínűleg a kronológiai sorrend felkavarása miatt nem tiszta a legtöbb embernek (nekem se volt egy darabig, és tényleg sokat elmélkedtem rajta, hogy "ezt így miért"). Nem volt köztük semmi személyes, Butch rosszkor volt rossz helyen, Vincent pedig életre legrosszabb napjának óráit élte.

2011. dec. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 delusion ***** válasza:
2011. dec. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Aztán jött Butch, Vincent sejthette, hogy miért van Marsellus épületében - azért hogy lekenjék, és elbukja a boxmeccset ("you go down on the third..."). Vince nem hiszem, hogy tisztelné az ilyen embereket, akik pénz miatt elbuknak egy-egy mérkőzést...Butch valamit odaszólt neki, és egyből el is kezdte oltani Vince.


Miből sejthette Vincent, hogy miért van ott Butch? Szerintem ez nem feltétlenül evidencia. De nekem az sem volt egyértelmű, hogy ismerték egymást, csak abból lehetett tudni, hogy bunyósnak hívta őt Vince, viszont azt megelőzően a filmben nem találkoztak. Az, hogy rossz napja volt Vince-nek nyilvánvaló, csak annak, ahogy beszólt Butchnak, úgy tűnt, hogy volt valamilyen személyes jellege, indíttatása is és ahhoz, hogy ne jelentsen semmit kicsit "hosszú" volt a jelenet, de még a zene is érdekes volt a háttérben, nem csak úgy odaszólt neki Vince, aztán mentek tovább az események... De az egész film is mélyebb tartalmú egyébként, mint elsőre tűnhet és emiatt gondoltam, hogy van annak valamilyen "szimbolikus" jelentősége, hogy úgy viselkedett Vince. De lehet, hogy csak arról van szó tényleg, amit írtál és semmi különösebb jelentősége nem volt az egésznek.

2011. dec. 30. 16:58
 4/6 delusion ***** válasza:

Na igen, azzal kapcsolatban nincs kétség felőlem, hogy az egyik legmélyebb film a maga kategóriájában. Szóval, bár én tényleg nagyon szeretem ezt a filmet, elkötelezett vagyok, de azt nem lehet megkérdőjelezni, hogy a napjainkban sem igazán tudnák felülmúlni...akinek ez egy "egyszerű gangsta/thriller/krimi/film", annak meg kell néznie még kétszer.


Igazából választ adtál a saját kérdésedre. Ez már csak fikció, vagyis inkább az én elképzelésem, de szerintem:


Vince és Jules megérkeznek Marsellus "barlangjába". Ott van a pultos, Marsellus, és Butch, akin azért látszódik, hogy valamilyen sportot űz, vagy legalábbis eléggé kigyúrta magát. Nem általánosításképp, de ugye kopasz, és elég sok ökölvívó kopasz. Abban egyetértünk, illetve nyilvánvaló, hogy nem ismerte egyikük sem Butch-t, tehát valószínűsíthették, hogy nem Marsellus embere. Egy ilyen testalkatú, "ismeretlen" ember Marsellus szórakozóhelyén...hát több kérdés felmerülhetett Vince-ben. Ő arra következtetett, hogy ez a fickó el akarja adni magát Marsellusnak, legalábbis Marsellus pénzt akar rajta keresni (szinte mindennel bizniszelt, szóval nem volt kizárt ez). Ugye aki kicsit is "kiáll" maga mellett, az találkozni se megy el egy ilyen üzlet miatt, de aki rá van szorulva, vagy épp élne egy potenciális lehetőséggel, az garantáltan elmegy. Butch is így tett, mert már eléggé a végén járt a karrierje.


Aztán Butch fejében a meccs előjött lejátszódott az a bizonyos álom, és emiatt teljesen máshogy alakultak a dolgok.

2011. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Butch valószínűleg elég ismert volt, a meccsét a rádióban is közvetítették. Tudta róla, hogy bokszoló, és sejthette, miféle üzletet kötött a nigával.
2012. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez nekem még mindig csak feltételezésnek tűnik. Az egész filmnek minden mozzanatának konkrét jelentése van, ez meg csak olyan talán igen, talán nem kategória. Vincent sem volt annyira erkölcsös, hogy ez a feltételezése - hogy szerinte miért van ott Butch - annyira "megbotránkoztatta" volna, hogy ezért beszólt volna Butchnak, szerintem. Valami más is lehet e mögött, de még nem jöttem rá, hogy mi :)
2012. jan. 12. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!