Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik ez az anime sorozat?

Melyik ez az anime sorozat?

Figyelt kérdés

Úgy 15 éve kissrácként rendszeresen néztem a magyar televízón egy rajzfilmsorozatot, amely annyira drámai volt, hogy azóta sem tudtam kiverni a fejemből. Gondoltam kiírom ide, amire emlékszem belőle, hátha valaki tudja a címét. Szóval egy fiúról és egy lányról szólt, a lány lelökte a fiút egy mély szakadékba, mely egy óriási zöld rét közepén volt. Persze azonnal megbánta a tettét, de mivel úgy gondolta, ezt a nagy zuhanást nem élhette túl, ott hagyta és nem mondta el senkinek a történeket. Még akkor sem, amikor már az egész falu a srácot kereste. Végül megtalálták, a fiú túlélte, ám fél lábára lebénult és amnéziás is lett. Innentől kezdve végig mankóval járt és ugyanolyan kedves volt a lányhoz, mint előtte. A rajzfilm fő témája innentől a lány lelkiismeretfurdalása lett. Mindig ilyen szörnyen szívszorító zene ment, amikor mutatták a bicegő fiút, aki fafaragással múlatta az idő. A lány persze folyton kiakadt a fiú kedvességén, ezért sokszor össze is törte a faragott hajókat, a végére pedig már teljesen beleőült a dologba. Kb ennyire emlékszem, úgy 7-8 éves lehettem, de annyira szíven ütött ez az esőben-szélben folyton csak bicegő kisfiú, hogy azóta sem voltam képes feldolgozni a látottakat. Nagyon örülnék, ha valaki pont ismerné a címét, mert az évek (lassan évtizedek) óta tartó kutatásomra tenné rá a pontot. (Az imdb-n százszor átlapoztam már a több ezer anime sorozat adatlapját) Szóval mégegyszer: mtv-n ment hétvégente, délelőtt 10 körül, szakadék, mankós kisfiú, megtébolyult lány, faragott hajók...

Előre is óriási köszönet és elismerés annak, aki megmondja a címét!


2011. nov. 10. 02:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Beírtam filmkatalogus.hu-ra, hátha ott ismeri valaki :)
2011. nov. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy anime? Ha az mtv-n ment, akkor lehet, hogy simán csak valami külföldi rajzfilm. Mert tudod az anime kifejezést csak a japán rajzfilmekre mondjuk, ez azt jelenti magyarul, hogy rajzfilm, de az anime CSAK japán lehet.
2011. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: köszi szépen, remek ötlet volt, hogy feltetted a filmkeresőre. Én nem is tudtam erről a fórumról. Hátha azt többen olvassák...

Második: természetesen nem 100%, ilyen távlatból ennyire sajnos már nem emlékszem. Ám az biztos, hogy így, hogy beletettem a kérdésembe az "anime" szót, 100-szor többen elolvassák, így esélyesebb, hogy valaki olyan is belefut, aki pont ismeri a rajzfilmet. Aljas dolog volt, tudom...:)

2011. nov. 12. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!