Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Horror filmek után miért...

Horror filmek után miért félek, pedig tudom, hogy CSAK egy film?

Figyelt kérdés

Megnézek valami gyilkolászós filmet, vagy zombis, vagy szörnyest, akkor simán megnézem, de utána nem szívesen mászkálok éjszaka a kihalt utcákon, meg nem szívesen megyek sötétbe sehova.

Nem vagyok már gyerek, nem álmodok ezektől a filmektől rosszat.


De, tudom, hogy az csak egy megrendezett film színészekkel, leforgatott jelenetekkel.


De, mégis utána pár napig kicsit parázok.

Mégis miért?


2011. nov. 12. 08:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért, mert a Horror filmnek ez a célja, hogy te félj:)
2011. nov. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez még az ősemberekhez nyúlik vissza. Miért rajzoltak a barlangok falára? Nem azért, hogy díszítsék azt, hanem mert úgy gondolták, hogy ha megdobálják, megszúrkálják az állat képét, akkor az a valódi vadászatkor is így fog sikerülni. Ezt hívjuk úgy, hogy a kép mágikus természete. Tehát ez egy ösztön, ami még a 20-30 ezer évvel ezelőtt élt őseinktől maradt fent. Az, hogy "A kép mágikus természete" azt, jelenti, hogy önkéntelenül is azonosítjuk a képeket(akár mozgóképeket is) a valósággal. Ezen a képen mit látsz? [link]

Arra gondolsz rögtön, hogy egy almát. Pedig ez nem egy alma. Ez csak sok-sok pont halmaza, mégse arra gondolsz hogy piros pontokat, hanem arra hogy almát látsz. Ugyan ez játszódik le a horror, vagy akármilyen más, például romantikus filmnél is. Hatnak az érzelmeidre, mert ez az ösztön bennünk van. Ha netalántán leszállna hozzánk egy földönkívüli faj, akkor valószínűleg csodálkoznának, hogy mi a fenéért nézzük azt a sok pontot azon a furcsa dobozon, és miért nevetünk, félünk stb miatta.

2011. nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!