Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy lehetséges ez? . (Luke...

Hogy lehetséges ez? . (Luke Skywalker)

Figyelt kérdés
...hogy Luke Skywalker néhány napos edzéssel Obi-Wannál és Yodánál "szuper" jedi lett, és legyőzte Vadert, míg nagyrészt a többiek, akiket már csecsemő korukban a jedi templomba vittek, és egész életük során ott nevelkedtek a legnagyobb mesterektől tanulva, szinte semmi érdemlegeset nem tudtak felmutatni?

2011. nov. 29. 22:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
mert hyperszuperul vele volt az ERŐ
2011. nov. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

Ez az egyik logikai bukfenc a Star Wars-filmekben, ugyanakkor a történetileg később játszódó regényekben figyelemmel kísérhetjük, hogy Luke tulajdonképpen autodidakta módon folytatja a jedi-tanulmányait, tehát ő igazából nem teljes értékű jedi, mikor megmérkőzik Darth Vader-rel. Na meg azt se felejtsük el, hogy az a bizonyos kiválasztott, aki egyensúlyt visz az Erőbe, nem Anakin volt, hanem Luke, aki a sötét oldal legyőzésével valóban helyreállította az egyensúlyt, hiszen Endor után újjáalakította a jedi rendet, akadémiát nyitott a Yavinon.

És azért azt sem teljesen tisztázott (legalábbis a filmben nem), hogy Luke mennyi időt töltött a Dagobah-n Yoda tanítványaként. Az alapokat minden további nélkül elsajátíthatta, ráadásul Bespin után vissza is tért Yodához, ahol tovább folytatta a tanulmányait.

2011. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
# 2: Ööö, szerintem nézd újra a filmeket, mert te eléggé félreemlékszel pár dologra.
2011. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

mert anakin midiklorian szintje a legmagasabb volt,tehát nála mélyebben senkit nem jár erő,egészen a csonkításokig,amiktől meggyengült.

na most az ő fia luke és őt is mélyen átjárja az erő,mert örökletes.

az újabb regényekben részletesen foglalkoznak a témával,de az egyértelműen kiderül belőlük,hogy mindenek más a kapcsolata az erővel és más mélységekben járja át őket.

szerintem csak ez lehet a magyarázat.

2011. nov. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
amúgy arról is volt szó hogy Anakin már túlkoros és lehet nem tudják már jedinek kitanítani
2011. nov. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
*vagyis ízé Luke -.- Lukera gondoltam
2011. nov. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
tegnap 23:03: Azt hiszem, 6 filmmel és 80 regénnyel a hátam mögött eléggé jól ismerem a SW-univerzumot, és tisztában vagyok az apró részletekkel :)
2011. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

# 7: Akor pláne nem kellene ekkora sületlenségeket írnod. Igenis Anakin a kiválasztott, aki egyensúlyt hoz az erőbe, hiszen ő dobja le az Uralkodót a mélybe a Jedi visszatérben. Luke meg mikor tért volna vissza a Bespin után Jodához? A Jedi visszatérben először jár ott azóta (mert miért várt volna idáig, hogy megkérdezze, hogy Vader az apja-e?).

Ami pedig a könyv folytatásokat illeti, könyörgöm, ne vegyük már hivatalosnak őket! Azok csak rajongói fikcionálgatások, amik kiadásra kerültek.

2011. nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"ami a könyv-folytatásokat illeti, könyörgöm, ne vegyük már hivatalosnak őket"


Mert akkor mi a hivatalos, ha nem a Lucasfilm által engedélyezett, már évtizedek óta kiadott regények, amik a filmeknél milliószor aprólékosabban mutatják be a SW-univerzumot és minden eseményt? :)


De biztos neked van igazad, és mondjuk Timothy Zahn Thrawn-trilógiája, vagy Brian Daley Han Solo-regényei is csak "rajongói fikcionálgatások", meg minden más könyv is, ami olyan részletekkel szolgál a filmek cselekményeit illetően, amik a filmekben konkrétan nem hangzanak el, vagy nem láthatóak. :) Tehát ami nincs benne a filmekben, azok meg sem történtek, Lucas meg szórjon hamut a fejére és zúzassa be az elmúlt 35 év könyvtermését, mert Te azt mondod :) Értem.


"Luke meg mikor tért volna vissza a Bespin után Jodához?"


Egyrészt Yoda, másrészt azért mondom, hogy olvass, mert akkor nem kérdeznél ilyeneket :)

2011. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Figyu, én elsősorban a FOLYTATÁSOKra gondoltam, amik már a Jedi után játszódnak.

Ugyanakkor a regényekben leírtakat sem kell mind készpénznek venni, nagyrészük rókabőrlehúzás, ami Gyuri bá'-nak is termeli a zsét. Most gondolom, valamelyik regényben megmagyarázzák valami hülye módon, hogy Luke jobbnak látta még nem megkérdezni a dolgot Vaderről, hanem inkább várni vele, vagy valami ilyesmi. És nem kell a regényekhez menni ellentmondásokért, a Sithek bosszújába Csubakka is egy oltári erőltetett hülyeség volt, hát még az, hogy ismeri Yodát. Persze egy elvakult rajongó mindent bevesz.

2011. nov. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!