Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy lehetséges ez? . (Luke...

Hogy lehetséges ez? . (Luke Skywalker)

Figyelt kérdés
...hogy Luke Skywalker néhány napos edzéssel Obi-Wannál és Yodánál "szuper" jedi lett, és legyőzte Vadert, míg nagyrészt a többiek, akiket már csecsemő korukban a jedi templomba vittek, és egész életük során ott nevelkedtek a legnagyobb mesterektől tanulva, szinte semmi érdemlegeset nem tudtak felmutatni?

2011. nov. 29. 22:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Sok minden mondható rám, de hogy elvakult lennék, az nem :)


"nagyrészük rókabőrlehúzás, ami Gyuri bá'-nak is termeli a zsét."


Azért ez nem pont így van. Az igaz, hogy Lucas a könyvek után is részesül a jogdíjakból, azonban a folytatásos regények nagy része az új trilógia ELŐTT íródott, akkor is, ha a Jedi után játszódnak, amikor még messze nem arról szólt a SW, mint manapság (de ez is elsősorban a filmekről szól: mozi + DVD/BD).


Szavaidból egyébként úgy veszem ki, hogy te nem nagyon csíped az egész SW-t, mindenkit, aki kedveli ezt a világot, elvakult rajongónak tartasz, stb, de akkor minek írogatsz ilyen témában kommenteket, meg minek olvasol egyáltalán ilyen témájú kiírásokat? Nem szereted, ok, elfogadjuk, de akkor minek kell fikázni azokat, akik nem értenek egyet veled? Nem feltétlenül a te szempontod a szentírás.

2011. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nincs igazad. A régi (original!) trilógia nagy kedvencem, mondhatni azon nőttem fel, bármikor szívesen előveszem. De ugyanakkor, ha nekem valami kedvencem, attól még megkritizálom, ha negatívumokat látok. Ergo: Nem vagyok elvakult.
2011. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy elvakult vagy, ugyanakkor kissé szűklátókörű, hiszen makacsul nem akarod elfogadni a tényt, hogy a SW-univerzum nem csak a klasszikus filmtrilógiából áll, ill. az új filmekből. Akár tetszik, akár nem, az egész SW-saga több ezer évet ölel fel (az ősi sithektől egészen Han és Leia gyerekeiig), és ennek csak kis része az, amiről te beszélsz (a filmek történetei).

Az nem számít, hogy neked ez tetszik-e, vagy sem, elfogadod-e, vagy sem, attól ez még így van.

2011. nov. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szócséplés helyett inkább írd le nekem, hogy ha Luke járt a Dagobában a Birodalom és a Jedi között, akkor 1. Hogy nem jutott eszébe megkérdezni már akkor Jodát Vaderről 2.Hogy a fenébe van az, hogy a Jediben szinte 100%-osan úgy van elénktárva a dolog, hogy akkor megy oda először az előző rész után ?

Most az, hogy létezik 100 vagy tudomisénmennyi kiegészítő regény, amit a filmek után utólag összefabrikáltak, még nem jelenti azt, hogy mind hibátlan, bakiktól mentes, és nincsenek benne ellentmondások a filmekhez képest.

2011. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

1. Hogy nem jutott eszébe megkérdezni már akkor Jodát Vaderről?


Még mindig Yoda :)

Nem tudom. Így lett megírva. Kérdezd a szerzőt, hogy miért így írta meg.


2.Hogy a fenébe van az, hogy a Jediben szinte 100%-osan úgy van elénktárva a dolog, hogy akkor megy oda először az előző rész után?


FenébeN.

Nem tudom, erről is Lucast kérdezd, mivel a rendező, Richard Marquand 1987-ben meghalt.


"Most az, hogy létezik 100 vagy tudomisén mennyi kiegészítő regény, amit a filmek után utólag összefabrikáltak, még nem jelenti azt, hogy mind hibátlan, bakiktól mentes, és nincsenek benne ellentmondások a filmekhez képest."


Nem a filmek után, hanem már közben, sőt, egyidőben a filmekkel is :) Már a 70-es évek végén, az első film után jelenetek meg hivatalos regények.

Senki nem állította, hogy hibátlanok, vagy bakiktól mentesek lennének ezek a regények, én ilyet nem mondtam :)

Ugyanakkor a szerzők elég alaposan átrágták magukat a különböző szereplők fiktív életrajzán és a mindenféle eseményeken, szóval nem hiszem, hogy túl gyakoriak lennének az ilyenfajta bukfencek, én legalábbis több tucatnyi könyv elolvasása után (1992 óta) nem igazán találkoztam ilyesmivel.


Lehet, hogy cséplem a szót, de te sem teszel mást, egyre csak a saját elégtelen ismereteiddel próbálsz győzködni, hogy márpedig neked van igazad, viszont nem ismered a könyveket és az abban foglaltakat, akkor viszont miről beszélünk? Nem vagy egyenrangú vitapartner, hiszen fogalmad sincs arról, amit kritizálsz. :)

2011. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ja, és én itt kiszálltam a vitából, te meg élj boldogul :)
2011. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az első két pontodból világosan kitűnik az elvakultság, mert nem akarod elismerni a logikai bukfenceket. Ut

na pedig kiszállsz a vitából. Hát, ez a legegyszerűbb megoldás, ha látjuk, hogy a másiknak van igaza, de nem akarjuk elismerni.


Többieknek: Luke nem járt a Dagobán a Birodalom és a Jedi között.

2011. dec. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2011-11-29 22:41 te bolond vagy!!!44
2012. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A Thrawn-trilógiája egyáltalán nem hivatalos
2012. dec. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!