Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter idézetek. Kinek...

Harry Potter idézetek. Kinek mi a kedvence?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 21:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.


Az embert nem a tulajdonságai határozzák meg, hanem a döntései.

2011. dec. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

filmbe vagy könyvbe??

Film: 7/1 Lehúzuk magunkat!..............fúj de gusztustalan meg az hogy a sunyi mindenségit

2011. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
engem idézetek a könyvből érdekelnek...a könyv az igazi!!!
2011. dec. 28. 10:28
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól a perctől fogva Hermione Granger a barátjuk volt. Vannak helyzetek, amelyekben az ember akarva-akaratlan is megkedveli a másikat. Egy négyméteres hegyi trollal szembenézni-nos, ez pontosan iylen helyzet.


"...ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!" - Arthur Weasley


"...döntéseinkben, nem pedig a képességeinkben mutatkozik meg, hogy kik is vagyunk valójában." - Albus Dumbledore


A pallérozott elme számára a halál nem más, mint egy új kaland kezdete. /Dumbledore/


Sokféle bátorság van. Nem kevés kurázsi kell hozzá, hogy szembeszálljunk az ellenségeinkkel, de ahhoz sem kell kevesebb, hogy a sarkunkra álljunk a barátainkkal szemben. /Dumbledore/


Az emberek könnyebben bocsátanak meg annak, aki téved, mint annak, akinek igaza van. /Dumbledore/


A nagyság irigységet vet, az irigység gyűlöletet teremt, a gyűlölet hazugságot szül.


"Ahogy Hagrid mondta: aminek jönnie kell, jönni fog…És ha itt lesz, szembe kell néznie vele."


A sebhelye tizenkilenc éve nem fájdult meg. Minden rendben volt körülötte.


Ösztönösen megmarkolta zsebében a medált...Ám hiába emlékeztette rá magát,hogy sötét és veszélyes út áll elötte,aminek a végén-egy hónap,egy év vagy egy évtized múlva-még egyszer,utoljára szembe kell néznie Voldemorttal,mégis felujjongott szíve,hogy vár még rá egy nap,amit béke és boldogság jegyében tölthet el Ronnal és Hermionéval.


"De ennek most vége. Többé senkinek nem engedheti meg, hogy eleven bástyaként beálljon ő és Voldemort közé; örökre el kell vetnie az illúziót, aminek már egyéves korában szerte kellett volna foszlania: hogy a szülői karok oltalmában senki és semmi nem bánthatja őt. A rémálomból nincs ébredés, nem suttogja senki a sötétben, hogy ne féljen, mert a veszély a képzelet játéka csupán. Meghalt az utolsó, legnagyobb védelmezője, s immár végképp egyedül van, olyan egyedül, mint még soha életében."


"A zöld szempár belenézett a feketébe, de egy másodperc múltán a sötét szemek mélyén valami kihunyt, dermedt, vak ürességet hagyva maga után."


"Most végre megértette, mire próbál rávilágítani Dumbledore. Olyasmi ez, gondolta, mint, hogy behurcolják-e őt az arénába, ahol élethalálharcot kell vívnia, vagy felemelt fővel, önszántából vonul be. Vannak talán, akik azt hiszik, hogy a két dolog között nincs lényeges különbség, de Dumbledore tudja - és én is tudom, meg a szüleim is tudták, gondolta fellángoló büszkeséggel -, hogy ezen a különbségen áll vagy bukik minden a világon."


"A hideg elfordulás, a közöny a nyílt ellenszenvnél is veszedelmesebb méreg." A. D.


"Egy szülőnek... nem szabad elhagynia a gyerekét, csak - csak ha kényszerítik rá." H. P.


"Legfőbb ideje, hogy a nagyanyja arra az unokájára legyen büszke, aki van neki, és nem arra, akit elképzelt magának." M. McG.

2011. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon szépeket írt...Kösziii!!!
2011. dec. 29. 14:23
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"Amióta élek-felelte vidoran Harry-Ő volt apa és anya legjobb barátja.Elítélték gyilkosságért,de meglógott a varázslók börtönéből,és most szökésben van.Megígérte, hogy tartani fogja velem a kapcsolatot...rendszeresen meg kell írnom neki, jól megy-e a sorom..."



"A tetteink olyan bonyolult, olyan szerteágazó következményekkel járnak, hogy jóformán lehetetlen azokból a jövő eseményeire következtetni..."- Albus Dumbledore


"Hát nem tudod, hogy akiket igazán szeretünk, azok haláluk után sem hagynak magunkra minket?Nem tapasztaltad még, hogy ők az elsők, akik segítségünkre sietnek életünk nehéz pillanataiban? Az édesapád ott él benned, Harry,és meg is mutatkozik, valahányszor szükséged van rá."-Albus Dumbledore


"Kalapok közt keresgélve

Találsz talán szebbet,

De nem hordott még fején a föld

Nálam eszesebbet!

Én vagyok a Teszlek Süveg.

A híres? Naná!

Más sapkákkal ne végy engem

Egy kalap alá!

Én látom,mit senki más:

hogy mit rejt a fejed.

Próbálj fel és menten mondom,

hol van a helyed.

Ha vakmerő vagy s hősi lelkű,

Házad Griffendél.

Oda csak az kerül,ki

Semmitől se fél.

Hugraburgnak nyájas népe

békés, igazságos.

Oda mész ha türelmes vagy

S jámbor-ez világos.

A bölcs öreg Hollóhátban

Éles elmék várnak.

Kiknek a tanulás kaland,

Oda azok járnak.

Hogyha agyafúrt s ravasz vagy,

Ne tekints másra:

A Mardekár való neked.

Ott lelhetsz sok társra.

Hát vegyél fel, és ne remegj!

Forog ez az agy!

Bár nincsen mancsom, nálam mégis

Jó kezekben vagy!"-a Teszlek Süveg

2012. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

Lily? Ennyi idő után is?

Örökké - Dumbledore & Piton


Lankadatlan éberség! - Mordon & ifj. Kupor


Ginny mindig kilógott a seprűtárolóba gyakorolni amikor ti nem voltatok ott

Ó, akkor nincs több kérdésem - Hermione & George (vagy Fred)


Miért küld mindig F meg G betűs pulcsikat így is tudjuk melyikünk Greg és Feorge - Fred (vagy George)


Voldemort is félvér, vagy a bandájának bemesélte hogy ő is aranyvérű? - Harry


Szép farkad nőtt - Ron


Longbottom-ot ismerve gyufásdobozban vihetjük majd fel Finnigan maradványait a gyengélkedőre - Piton


Harry, kis drágám - Molly W.


Húzzunk bele mert különben csak a trollok maradnak - Ron


Neville-nek igaza van, Hermione te lány vagy

Zseniális felfedezés - Ron & Hermione


Ron! Fel kell kísérnünk az elsősöket

ja igen, hé tökmagok - Hermione & Ron


kénytelen volt odébb állni mivel Hóborc elkezdte székekkel dobálni


A káosz és pusztítás ura, Hóborc


Minden tíz galleonra, amit szálanként kapok majd - Lumpsluck


Az ártatlan dolgok becsaphatnak. Te például láttad már Ginny rémdenevér rontását? - Ron


az elsőből a teszlek süveg dala nekem is


A foltozott üst ahol olyan borsóleves hogy előbb esz meg téged mint te őt (tom hogy film de akkor is nagy)


Nehéz érteni mit mond Hagrid, olyan brummogós - Pansy P.


Norbert? Átneveztük Norbertára

Norbert lány?

Igen

és azt honnan lehet tudni?

a nőstények vérszomjasabbak - Charlie W. és Hagrid


Ginevra ruhája túl mélyen dekoltált - Muriel


Ronald, túl hosszú a hajad, azt hittem Ginevra vagy - Muriel


dugj a szájukba egy bezoárt! - Piton


most több nem jut eszembe

2012. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Recyusz válasza:
100%
"A fájdalom, a veszteségünk fájdalma emlékeztessen mindnyájunkat, hogy bár távol élünk egymástól, és más-más nyelvet beszélünk, a szívünk együtt dobog."
2012. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
ezek mind szépek!!! köszönöm.:)
2012. márc. 23. 19:39
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

Lily? Ennyi idő után is?

Örökké - Dumbledore & Piton


Hogy lehet egy egyszerű szóval többet mondani mint a twilight egész szériája együtt véve. :D Komolyan a végén sajnáltam Pitont.

2012. nov. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!