Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szomorú, tanulságos vagy...

Szomorú, tanulságos vagy igaztörténet alapján készült filmeket tudtok mondani?

Figyelt kérdés
régi 1980 elötti filmek kizárva :)
2012. jan. 15. 13:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nesze neked, Pete Tong! (It's All Gone Pete Tong)

Ez egy angol-kanadai(ál)dokumentum film, szerintem zseniális!

2013. febr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Betépve (Blow)


Címe félrevezető, de ez egy amerikai filmdráma, ami szintén érdekes lehet számodra.

2013. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Ezek a filmek igazán megérintették a lelkemet.Mindenképp Ajánlom! :)


Molly, vár a világ


Az igaz történeten alapuló filmben egy férfi nyakába veszi intézetből kikerült, autista húga ápolásának gondját. A lány egy új orvosi eljárás következtében nemcsak hogy meggyógyul, de zseni lesz belőle.


Fuss az Álmaidért


Egy srácról(Cameron) és annak barátjáról(John) szól a történet.Cameron apja mindenképp futballsztárt akart nevelni fiából, hogy a fia nagy dolgokat érhessen el. Minden megváltozik, mikor Cameron legjobb barátja, John meghal egy értelmetlen autóbalesetben. A tragédiáért Cam magát hibáztatja, és mindennapjait a bűntudat és depresszió emészti fel. Az érzelmi válságból lány és egy pszichiáternő támogatása segíti ki Cameront, aki új emberként száll szembe az élet kihívásaival.


Nevem Sam


Sam Dawsonról szól és lányáról Lucyról.Sam elmúlt 30 éves és egy betegség miatt sosem fogja meghaladni egy kisgyerek szellemi színvonalát. Ő neveli kislányát, Lucyt,aki okosabb lesz az apjánál. A gyámügyi hatóság elszakítja lányától és nevelőszülőkhöz költöztetik Lucyt, ám Sam vissza akarja kapni lányát. A kirendelt védőügyvéd, Rita Harrison kezdetben vonakodik az ügytől, ám lassacskán rájön, milyen sokat tanulhat szellemileg visszamaradott védencétől.

Ez a film nagyon tanúlságos,mindenképp nézd meg,youtubeon megtekintheted fent van végig. :)

2013. márc. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A 3-ból 2-t sehol nem találom neten! meg lehet ezt valahol nézni? Felkeltette az érdeklődésemet!
2013. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Molly vár a világ és Fuss az álmodért c filmet én is csak a tv-ben láttam,szàmtalanszor keresten neten hátha valaki feltette,de sehol sincs :/ legfeljebb torrent oldalakon megtalálod. :)
2013. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Csíkos pizsamás fiú szintén.
2013. márc. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A remény rabjai( ez ugyan nem valós, de Stephen King könyvből van, a legjobb film a világon, és ezt nemcsak én gondolom így, meg is szavazták valahol.)

Hazudós Jakab: ez a film igaz történet alapján játszódik. A 2. Vh- ban vagyunk, Lengyelországban, egy ottani zsidó gettoban. JAKAB( ROBIN WILLIAMS) egyszer kint maradt takarodo után, és elküldték az ügyeletes tiszthez. Míg rá várt, Jakab észrevette, hogy a rádió bekapcsolva van, így meghalgatta, és kiderült, hogy az oroszok már csak 400km-nyire vannak onnan. Később ez kitudodik, és Jakabról azt hiresztelik, h rádiója van. Mivel rájön, hogy így tartani tudja a lelket tarsaiban, Jakab elkezd áhireket terjeszteni. Mindeközben pedig egy érdekes személyt is szárnyai alá vesz.

Ebben a filmben egyébként sok magyar színész is szerepet kap( pl. Rudolf péter)

2013. jún. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Életrevalók- ez a legjobb :)
2014. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Rush (Hajsza a győzelemért)
2014. máj. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hello nem olvastam az előzőeket


Az ördög benned lakozik (Horror)

Texasi láncfűrészes (Horror) Több része van,az egyik nagyon gatyi

Életrevalók! (Dráma,Vígjáték)

Sólyom Végveszélyben (Dráma) Csak drámának van megjelölve,de én Akció filmnek is mondanám,mert katonás! (nekem ez a kedvencem ezt mindenképpen nézd meg)

2014. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!