Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek ki nyújtott jobb...

Szerintetek ki nyújtott jobb alakítást: Ralph Fiennes mint Voldemort vagy Alan Rickman mint Piton?

Figyelt kérdés
sztem Ralph a legjobb az egész filmből :)

2012. jan. 16. 21:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

nem richard harris-t akartál írni ucsó?:)

szerintem valóban karakterhűbb valamivel,a könyvben szereplőhöz jobban hasonlít fizikailag.

de gambon is teljesen jól hozta,csak ő nem ősöreg,míg harris már tényleg az volt.

gambonnak nincs kapós orra és a félhold szemcsi sincs rajta mindig.

ennek ellenére jó választás volt.

akit én teljes baklövésnek érzek,az umbridge.

az őt játszó színésznő nem volt eléggé békaszerű,és undorítóan visszataszító külsejű.

2012. aug. 18. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Az ucsihák madara válasza:

de, persze, Harrist akartam, csak úgy tűnik a Rickman beült a fülembe:)

Szerintem az első két könyvben még Dumledore karakterével kevesebbet találkozunk, és nem is tudunk túl sokat a jelleméről, így Harrisnek egyszerűen egy Merlin klisét kell játszania, amit jól alakít. Gambon viszont már a legtöbb könyvet olvasva tudja/ta formázni az igazgatót... Az egy dolog, hogy pl a párbajjelenetekben Harrist nem tudom elképzelni, de pl, azt a kijelentést, hogy Dumledore homoszexuális, Harris játéka végképp nem nyelné le, Gambonéba viszont belefér, mint sok egyéb más is, hiszen valóban egy zseni allűrökkel rendelkező karaktert játszik...

Umridge viszont más tészta valóban:) Őt én először filmen láttam, utána olvastam a könyvet...a filmben, amennyire rühelltem(megérdemelte volna, hogy itassák életelixírrel, de csak, hogy vagy 600 évig lehessen egyfolytában kínozni a krúciátusszal, miközben a dementorok is szinkronban szaggatják:)). Az tény, hogy a könyveben Umbridge lehetetlenül idegesítő, és ezt a külsőségek is tükrözik. De pl azért sok szereplő karakterén csiszoltak a könyvhöz képest...Hagridból is amerikai klisé szerint kedves együgyü óriást csináltak, és az eredeti óriás vadságot ügyesen kiölték belőle...ő a vakondkabátos dagadt jótündér:)

2012. aug. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

egy ilyesmi színésznő lett volna jó umbridge-nek

[link]

2012. aug. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 sippara ***** válasza:

Ralph Fiennes eszméletlen alakítást nyújt minden pillanatban, amikor van olyan szerencsénk, hogy Voldemortként a vásznon láthatjuk. Nagy rajongója vagyok az eredeti karakternek is, de Fiennes isteni szintekre emelte és teljesen a magáévá tette.

Rickmant egy ideig imádtam, de a 7/2-ben nyújtott alakítása egyszerűen ripacskodás volt (legalábbis az idő legnagyobb részében, FŐLEG a saját halálakor), egy-két jobb momentumtól eltekintve végigszenvedtem. :/


Umbridge szerintem jó volt, a színésznő jól kihozta, nekem felállt tőle a szőr a hátamon. Arról meg nem ő tehet, hogy az arca, testalkata nem illett a könyvbéli karakterhez - viszont szerintem ezt a hiányosságot a játékával bőven pótolja, persze csak ha el tudunk vonatkoztatni a könyvtől.

2012. nov. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
az alakítás mindkettejük esetében fantasztikus.. a karaktereik pedig eltérőek:)
2013. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
2013. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Voldemort forever^-^
2014. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Piton,szerintem ez egyértelmű. :-)
2018. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szerintem is Piton. (=
2020. nov. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!